Ana SayfaGenelManşet

İslam ülkeleri aleyhine toplanacağınıza, İsrail’e karşı Müslümanlara yardımcı olun!

ismail heniyye

Kudüs’ün kurtuluş yıl dönümü münasebetiyle Kuzey Gazze’de kutlama merasimi düzenlendi. Heniyye, İsrail’de toplanan Arap şeyhlerini eleştirdi.

“Lebbeyk Ya Aksa” sloganıyla düzenlenen merasime Gazze’deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniyye ve Hamas liderleri katıldı.

Konuşmasında Arap rejimlere sitem eden Hamas üyesi Halil Hayye şöyle dedi:

Kudüs parçalanma konusunda son noktaya gelmiş durumda. Ama Arap rejimler Kudüs’ün kurtuluşu ve işgalcilerin günlük saldırıları karşısında kılları dahi kıpırdatmıyorlar. Biz yardıma muhtaç kimseler gibi ellimizde silahımızla savaşa hazır olduğumuzu haykırıyoruz.İsrail’de İslam ülkeleri aleyhine toplanacağınıza, İsrail’e karşı Müslümanlara yardımcı olun!

Arap rejimlerden bizim direnişimize katılmaları gibi bir beklentimiz yok. Yalnızca Filistin halkına psikolojik destek vermelerini bekliyoruz.

Mescid i Aksa büyük bir komplonun eşindeyken ve Siyonist rejimin saldırıları devam ederken, Arap rejimler sessizliklerini sürdürüyor.

Arap rejimler Filistin halkının kuşatılmasında ortaktır.”

Geçtiğimiz hafta Tel Aviv’de körfez ülkeleri liderleri ile İsrailli yetkililerin bir araya geldiği ortaya çıkmıştı. Bizzat İsrail basınında yer alan habere göre, İran’la Amerika arasındaki diplomatik görüşmelerin ardından Arap liderler jet hızıyla İsrail’e gittiler. Toplantıya katılan taraflar arasında hiçbir diplomatik bağın olmadığı belirtilen haberde, tek ortak noktanın İran’ı kendilerine tehdit olarak gördükleri vurgulandı. İran karşı atılan adımlarda ortak hareket edilmesi vurgulanan toplantıda, İran’a karşı yeni bir cephe oluşumu hedeflendiği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu