Ana SayfaGenelManşet

İsrail 3 yaşındaki çocuğu katletti.

3927240248c5cef041a1d22fdd311a12_XLİsrail’in salı günü Gazze’ye düzenliği hava saldırısında hayatını kaybeden 3 yaşındaki çocuğun acı hikayesi ortaya çıktı.

Korsan israil’in salı günü Gazze‘ye düzenliği hava saldırısında hayatını kaybeden 3 yaşındaki kız çocuğu Hala Ebu Şeyha son yolculuğuna uğurlandı. Babasının kucağında mezara götürülen 3 yaşındaki çocuğun saldırı sırasında evinde oyuncak oynadığı öğrenildi.

İsrail Ordusunun “Gazze‘deki füze ve roket imalathanelerini hedef aldık” açıklamasına sert tepki gösteren çocuğun babası Ahmet Ebu Şeyha, “İsrail yalan söylüyor, askeri noktaları değil sivillerin evlerini hedef aldılar, silahlıları değil, çocukları öldürdüler” diye konuştu.Gazze’deki Megazi kampında bulunan ailenin evinin bir bölümü saldırısı sonucu yerle bir olurken çocuğun annesi de İsrail’e tepki gösterdi. Acılı kadın, “Ben evde çocuklarıma ders çalıştırıyordum, Hala ise oyuncak oynuyordu o sırada önce bir sessizlik oldu hemen ardından da büyük bir gürültüyle füze düştü, kızımın yanına koştum ama onu kurtaramadım” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu