Ana SayfaGenelManşet

“İsrail’in bize yaptığı iyiliği Araplar yapmadı”

israil-terorist-tedavi-4İsrail 10. Kanalı dün yayınladığı bir haberde İsrail’in Neharya bölgesindeki Batı Celil Hastanesinde tedavi gören el-kaideli muhaliflerin sayısının 106’ya çıktığını kaydetti.

Hastane Müdürü Masad Barhom, yaralıların İsrail’e nakledilmesinin ve güvenliklerinin sağlanmasının İsrail ordusunun yükümlülüğü altında olduğunu belirtirken hastaneye getirilen yaralıların büyük çoğunluğunun durumunun ciddi olduğunu, bir çoğunun başından yara aldığını kaydetti. İsrailli yetkili, askerlerin orduya bağlı ambülanslarla getirdiği yaralılardan ikisinin öldüğünü duyurdu.

Ordu talimatlarına göre, ziyaretçilerin yaralıların yanına yaklaşması yasak. Ayrıca İsrail askerleri, yaralıların hastanede bulunduğu süre içerisinde sürekli nöbet tutuyor. İsrail TV’sinin bildirdiğine göre hastane sağlık personeli yaralının yanına geldiğinde sadece sağlık durumunu sorabiliyor bunun dışında herhangi bir konuşma yapması yasak.

Yediot Ahronot gazetesi de ilk kez, İsrail ordusunun işgal altındaki Golan Tepeleri’ndeki ateşkes sınır hatlarından İsrail içlerine getirilen muhalifler için bu bölgeye yakın bir yerde gizli bir hastane inşa ettiğini yazdı.

Önemli bir bilgi de, yaralıların kolayca hastaneye ulaşabilmesi için İsrail ordusu özel bir geçiş noktası oluşturmuş, genelde çarpışmanın yaşandığı yerlerdeki belirli kimselerin yaralıları bu noktalara yönlendirdiği kaydediliyor.

İsrail’in bize yaptığı iyiliği Araplar yapmadı

Röportaj sırasında kendisinin el Kaide üyesi bir yaralı “İsrail’in bize yaptığı iyilikleri hiç bir Arap ülkesi yapmadı. İsrail, iyiliğinin karşılığını görsün”  şeklinde dua etti. El Kaideci “Bizde bir söz vardır, sana iyilik yapan eli ısırma diye, biz de İsrail’le bu doğrultuda ilişki kuracağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu