Ana SayfaGenelManşetVideo Galeri

İSRAİL’Lİ ÇOCUKLARIN HAYALİ: ÖLÜ FİLİSTİNLİLER VİDEO

israilli-cocuklarin-hayali-

İsrail televizyon kanallarının birinde yayınlanan videoda İsrail’deki Zırhlı Birlikler karargahını ziyaret eden çocukların hayalleri izleyenleri dehşete düşürüyor.

Yediden yetmişe işgalci ve katliamcı bir zihniyete sahip olan israil halkının en küçük fertlerinden çok büyük katliam hayalleri, videoda  İsrail’deki Zırhlı Birlikler karargahını ziyaret eden ilkokul çocukları, tankların üzerine çıkıp pozlar veriyor, el bombalarıyla makinalı tüfekleri inceliyor, başlarına miğfer takıyor.

Görüntülerin yayınlandığı kanalın muhabiri çocuklara mikrofon uzatıp akıl almaz sorular yöneltti. Ama asıl dehşete düşüren ise çocukların verdiği cevaplar.  Örneğin muhabirin, ‘el bombası nasıl kullanılır’ diye sorduğu bir kız çocuğunun yanıtı, “pimini çekerim, düşmanın üzerine atarım” oluyor. Bir başka çocuğa “hangi birimde savaşmak istersin?” sorusunu yöneltiyor, çocuk “savaş uçağında, uçaktan roket atmak istiyorum” yanıtını veriyor. Bir diğerine sorulan soru, “nerede savaşmak istersin?” oluyor, çocuğun yanıtı “Gazze”, “Gazze’de korkmaz mısın?” diyor muhabir, çocuk, “hayır korkmam vurulursam arkadaşlarım bana yardım eder” karşılığını veriyor.

Çocuklardan biri “ben Lübnan’da savaşmak istiyorum” diyor. Muhabir “ama şu an biz Lübnan ile savaş halinde değiliz” diyor, çocuğun yanıtı şöyle; “olsun ben asker olunca bir daha Lübnan’a savaş açarız”

Şiddet içeren sorular, şiddet dolu yanıtlarla peş peşe geliyor. Muhabir bir kız çocuğuna “hayalin ne” diyor, kız “ölü bir Filistinli” yanıtını veriyor. Soru devam ediyor, “düşman öldürmek nasıl bir duygu?”, kız cevaplıyor, “çok mutlu edici”.

Çocuklar kullanmak istedikleri tankları da söylüyor, içlerinden biri “ben dünyanın en iyi tankını kullanacağım, Gazze’de 85 kişiyi öldüreceğim” diyor.

İŞTE O VİDEO:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu