Ana SayfaGenelManşet

İsrailli yazar Gideon Levy, “İsrail, uluslararası kanunlara göre yasak olan silahları kullamaktadır.”

gideon-levy-israil

İsrailli bir yazar, ABD’nin toplu imha silahlarıyla ilgili ikili tavrını eleştirerek, bu yaklaşımı ABD politikasında ahlaki kuralların ihlali olarak tanımladı.

İsrailli yazar Gideon Levy, Siyonist “Haaretz” gazetesinde yayınladığı bir yazısında ABD’nin siyasi çizgisindeki ahlaki sorunları şiddetle eleştirdi.

Levy bu yazısının bir bölümünde ABD Hükümetinin Suriye’de Hükümet tarafından kimyasal silah kullanıldığı iddiasını ortaya atıp bu konuda “yaygara kopardığı”na değinerek “Bir doğruluk denemesi olarak: Eğer kimyasal silahlar İsrail tarafından kullanılmış olsaydı, durum nasıl olurdu? Acaba ABD yine de askeri saldırıdan söz eder miydi? Yahut ABD’nin kendisi böyle bir girişimde bulunmuş olsaydı, o zaman ne yapacaktı” sorularını yöneltti.

İsrailli yazar Gideon Levy daha sonra şöyle kaydetti: “İsrail’in toplu imha silahları olmasına rağmen-özel durumlar dışında- onları kullanmadığı doğru, ama İsrail halen de, uluslararası kanunlara göre yasak olan silahları kullamaktadır.”

Levy ayrıca, Siyonist İsrail’in Gazze ve Lübnan’a yaptığı saldırılarında uluslararası kanunlara aykırı olan beyaz fosfor ve salkım bombaları gibi bombalar kullandığını hatırlatarak “Ama dünya bunlara en ufak bir ilgi göstermedi” diye vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu