Ana SayfaGenelManşet

Kendi Boyunlarınızı Vurarak Benden Sonra Kafir Olmayın!

Mescid-i Aksa İmamı Ebu Arafe

Mübarek Aksa Mescidi imamlarından Şeyh Salahuddin Bin İbrahim Ebu Arafeh, kendilerini din bilgini diye adlandıran bazılarının Suriye’de ‘Cihat’ a davet eden ve fetva çıkaranların amaçlarının genel olarak Suriye ve Müslümanların düşmanlarını razı etmek olan salt yalan ve iftiradan ibaret olduğunu belirtti.

Ebu Arafeh, söz konusu sözde alimlerin yalan ve iftiralarını ortaya çıkarmada geç kalınmaması gerektiğini ifade etti.

Ebu Arafeh, Meyadin kanalının kendisiyle yaptığı röportajda:”Eğer davetlerinde dürüst ve sadık olsalardı işgal edilen Filistin toprakları bu davetlerinde daha evla olurdu, Beyt ul-Makdis 60 yıldan beri bilinen bir yöndür ona karşı neredeler? Suriye’de yaptıkları gibi O’nun için neden kimseyi askerileştirmediler, neden ordular hazırlatmadılar?” diye vurguladı.

Aynı dine mensup ahali arasında ‘Cihat’ olmayacağına dikkat çeken Ebu Arafeh, nasıl olurda Şam Cennet’in kapısı olur bizler de, Filistin, Gazze, ve Kudüs’te komşularıyız, İsrail de bizleri işgal etmiş durumda neden söz ve fiil olarak hiç kimse cihada davet çıkarmıyor? diye sorarak, söz konusu davetçilerin yalancı ve hain olduklarını ifade etti.

Ebu Arafeh:“Din adına Suriye’ye gelen cemaatlerin, dinden uzak olduklarını, Müslüman’ın kanını akıtmaya ve İslam sancağını kardeşinin kanı, malı ve ırzına tecavüz ederek taşımaya gelen kim olursa ve hangi adla gelirse gelsin haindir yalancıdır, bu ümmetin bir dini bir kitabı ve bir peygamberi vardır, kim ki ayırımcılık yapar,bir birine silah taşırsa ondan değildir diyerek Hz Muhammed (sav)’in:”kendi boyunlarınızı vurarak benden sonra kafir olmayın” sözünü hatırlattı.

Şeyh Ebu Arafeh, Suriye’de güven ve istikrarın geri gelmesi, ve düşmanlarının kırılması için dua ederek, hak kelimesini söylemekten ve ahalimiz ve kardeşlerimizi savunmak ve doğru sözü söylemekten bıkmayacaklarını ve yorulmayacaklarını vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu