Ana SayfaGenelManşet

“KENDİN YAZ KENDİN OYNA “Siyonistler’den obama’ya tehdit: ‘Faizi yükselt.Sağlık güvencesini iptal et’ dedi.

9f913eff20809606b26deac512e1b41b_XLKendileri yazdıkları tiyatroyu kendilerinin baş rol verdiği adamlarla oyunlarını oynuyorlar,olan yine ABD halkına oluyor.

Faiz lobisinin patronları, dün ABD Başkanı Obama’ya, ‘Faizi yükselt. Sağlık güvencesini iptal et’ dedi. Cumhuriyetçiler’in de tehdit ettiği Obama, sert çıktı: Fidye istiyorlar…

ABD’de hükümetin kapanmasının etkileri daha da görülmeye başlandığı sırada faiz lobisi de fırsatı kaçırmamak için devreye girdi.

Aralarında Bank Of America CEO’su Brian Moynihan, Morgan Stanley CEO’su James Gorman, American International Group (AIG) CEO’su Robert Benmosche, JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein’in de aralarında bulunduğu 14 önemli CEO, Beyaz Saray’da ABD Başkanı Barack Obama’yı ziyaret etti.

Büyük yatırımcı şirketlerden Goldman Sachs CEO’su Blankfein, faiz arttırımı gibi sert isteklerini Obama’ya iletti. Başta sağlık reformu olmak üzere tüm sosyal güvence kararlarının iptal edilmesini isteyen CEO’lar, 17 Ekim’e kadar süre verdi.

Faizlerin yükseltilmesi konusunda da Obama’ya ikazlar yapıldı. Uzmanlar, CEO’ların uyarılarını tehdit olarak yorumladı. Obama’nın taviz vermemesi konusunda krizi daha da derinleştireceklerini ima eden CEO’lar, mutlu bir şekilde Beyaz Saray’dan ayrıldı. Bütçeye onay vermeyen Cumhuriyetçilerin ülkeyi temerrüde sürüklediğini savunan ve bu durumun Wall Street’te endişeye yaratması gerektiğini belirten Obama ile, Kongre’deki her iki partinin liderleri de bir araya geldi. Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi John Boehner, Temsilciler Meclisi Azınlık Lideri Nancy Pelosi, Senato Demokrat Çoğunluk Lideri Harry Reid ve Senato Cumhuriyetçi Azınlık Lideri Mitch McConnell katıldı. Hepsi de Obama’yı köşeye sıkıştırmaya çalıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu