Ana SayfaGenelManşet

Kitle İmha Silahlarını Kullanmak Dini Ve Mezhebi Açıdan Ahlak Ve Mantık Dışıdır

ruhani

İran haber ajansının cumhurbaşkanlığı bilgilendirme sitesine dayandırdığı habere göre, Almanya’nın yeni Tahran büyükelçisini kabul eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bu görüşmede İran ve Almanya arasındaki önemli ilişkilerine işaret ederek, İran ve Avrupa arasındaki ilişkilerin ilerlemesini ümit etti.

5+1 ile nükleer görüşmelerde Almanya’nın yapıcı etkisine işaret eden Ruhani, yakın gelecekte Cenevre’de yapılacak görüşmelerde bu ülkenin daha da yapıcı olmasını istedi.

Ruhani, İran’ın kendisi kitle imha silahların kurbanı olduğunu hatırlatarak, İran’ın kitle imha silahların kullanılmasını dini ve mezhebi açısından ahlak ve mantık dışı bildiğini ifade etti.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, İran’ın nükleer çalışmaları barışçıl olduğunu hatırlatarak, ondan uluslararası yasalar çerçevede çifte standart olmaksızın yararlanmak istediğini belirtti.

Almanya’nın yeni Tahran büyükelçisi ise bu görüşmede ülkesinin İran ile iyi ilişkilerine işaret ederek, Almanya’nın İran ile özellikle ekonomik ilişkilerine önem verdiğini söyleyerek, yakın gelecekte yapılacak Cenevre müzakerelerin başarılı geçmesini diledi.

Büyükelçi, Almanya medyasının Cumhurbaşkanı Ruhani ile mülakat ve özel ropörtaj yapmaya istekli olduklarını da dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu