Ana SayfaGenelManşet

Kudüs Müftüsü Feryadı : Mescid-i Aksa Tehlikede!

4473051d9a41d8b6063cf58e0c0ddd21_XLKudüs müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin Mescid-i Aksa’nın tehlikede olduğunu söyledi ve bütün Müslümanları işgale karşı Aksa’yı korumaya çağırdı.

Şeyh Muhammed Hüseyin, Siyonistlerin “resmi” ağızlardan Mescid-i Aksa‘ya girme ve orada ibadet etme haklarının olduğuna dair söylem geliştirdiklerine dikkat çekerek onların bu isteklerinin Mescid-i Aksa ile ilgili gerçek niyetlerini de ortaya koyduğunu ifade etti ve sürecin göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

Müslümanların Mescid-i Aksa’yı korumak zorunda olduklarını aksi takdirde (Siyonist) Yahudilerin Aksa’yı yıkıp, onun yıkıntılıkları üzerine kendi kutsal mekanlarını işgal etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Şeyh Muhammed Hüseyin, Müslümanların topyekün  Mescid-i Aksa savunmasına geçmesi gerektiğini belirterek “bütün dünya, Filistin’e yardım etmeli ve işgalcilerin saldırılarına engel olmalı” dedi.

Kudüs Müftüsünün bu açıklamalarından sonra el-Fetih’in askeri kanadı olan El-Aksa Şehitleri Tugayı, bu Cuma gününü Siyonist rejime karşı yeni bir saldırı dalgasının başlangıç günü olarak ilan etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu