Ana SayfaGenelManşet

Livni: Araplarla birleşip İran’a saldıralım .

Araplarla birleşip İran'a saldıralımSiyonist rejim eski dışişleri bakanlarından Tzipi Livni, İran ile Batılı ülkeler arasında imzalanan geçici nükleer enerji anlaşmasıyla ilgili ilginç bir çıkış yaptı.

İran ile yapılan altı aylık geçici nükleer anlaşmasıyla birlikte İsrail’in de Filistinlilerle bir anlaşma imzalayarak Araplarla birlikte İran’a karşı yeni bir cephe açma önerisinde bulundu.

Siyonist rejim parlamentosu Knesset’te yaptığı konuşmada, İran’ın nükleer programı üzerine Cenevre’de imzalanan anlaşmanın İran ve Batı arasında kalıcı bir anlaşmaya dönüşmesi için altı aylık bir geçiş dönemi sağladığını, bu sürecin aynı zamanda Filistinlilerle anlaşma sağlamak için fırsat olarak kullanılmasını istedi.

Livni, Araplarla birlikte İran’a karşı cephe oluşturma önerisini şöyle dile getirdi:

“Bu her iki durum İsrail’in geleceği açısından çok kritik, birbirinden de ayrılmaz. Eğer biz bu süreçte Filistinlilerle anlaşmazlıkları çözüp bir anlaşmaya varırsak, Arap ülkeleri ile birlikte İran’a karşı güçlü ve kayda değer yeni bir cephe oluşturabiliriz. Bu sorunların çözülmemesi durumunda, İsrail ciddi bir tehdit tehlike altında olacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu