Ana SayfaGenelManşet

Maduro: Chávez kalbimizde yaşamaya devam edecek

chavez

Karakas, 6 Mart 2013  Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Nicolás Maduro yaptığı açıklamada, hayatını kaybeden Devlet Başkanı Hugo Chávez’in daima kalplerine yaşayacağını belirterek, fikirlerinin kendilerine yol göstermeye devam edeceğini bildirdi.

Dr. Carlos Arvelo Askeri Hastanesi önünden canlı yayında açıklamalarda bulunan Maduro, son anlarına kadar Chavez’in yanında olduklarını belirtti.

Maduro, tüm Venezuelalıların sokaklarda olduğunu belirterek yerel yönetimler ve askeri birliklerle koordineli bir şekilde huzur ortamının güvence altına alındığını belirtti.

Halka hitap eden Maduro hissettikleri derin üzüntünün Chavez’in fikrlerinin ve liderliğinin gücünü simgelediğini vurguladı.

Maduro, Chavez’in fikirlerinin korunması ve ailesiyle dayanışma içinde olunması gereğini hatırlattı. Maduro, Chavez dahil olmak üzere herkesin Venezuela’nın evladı olduğunu hatırlatarak, ülkenin geleceğini garanti almak için Chavez’in anısına layık olmak için çalışmak durumunda olduklarını bildirdi. Venezuela’nın bağımsız kalabilmesi için bunun vazgeçilmez olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu