Ana SayfaGenelManşet

Mahmud Abbas, Filistinlileri “hamamböcekleri” olarak niteleyen Haham Ovadia Yosef’in ölümünden üzüntü duyduğunu söyledi

mahmut abbas

Batı Yaka’daki Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, dün (7 Ekim Pazartesi) Ramallah’ta İsrailli milletvekilleriyle görüşmesi sırasında yaptığı açıklamada, El-Biyre kentinin doğusundaki Psagot Yahudi Yerleşkesi’nde bir yerleşimci kadına düzenlenen saldırıyı kınadı.

İsrail İşçi Partisi Başkanı başkanlığındaki İsrail heyetiyle görüşen Abbas, Filistinli keskin nişancının gerçekleştirdiği sanılan eylemi kınadığını söyledi. İsrailli milletvekillerinin Abbas’ı ziyareti sırasında işgal güçlerinin de El-Biyre kentine baskın düzenledikleri bildirildi.

Mahmud Abbas’ın görüşme sırasında ayrıca İsrail Şas Partisi kurucusu Haham Ovadia Yosef’in vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdiği ve ailesine başsağlığı mesajı göndererek “Haham Ovadia Yosef’in ailesiyle daha önce Ramallah’ta görüşmüştüm. Kendilerine Filistin halkının başsağlığı dileklerini iletmek istiyorum” dediği kaydedildi.

Dindar ve fanatik Siyonistlerin partisi sayılan Şas Partisi kurucusu Haham Ovadia Yosef, bir açıklamasında Filistinlileri “hamamböcekleri” olarak nitelemiş ve yok edilmeleri çağrısında bulunmuştu.

“Onlara acımamalıyız. Onları yok etmemiz gerekir” diyen Haham Yosef, Filistinliler hakkında ayrıca “Kötü insanlar, lanetliler” gibi ifadeler kullanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu