Ana SayfaGenelManşet

Mescid-i Aksa İmamı: “Noto’nun şeyhülislamı Kardavi hain ve yalancıdır”

Mescid-i Aksa İmamı Ebu Arafe

El Ahram gazetesinin haberine göre Mescid-i Aksa İmamı Şeyh Selahaddin Ebu Arefe, dünya Müslümanlarını Hizbullah’a ve Suriye’ye karşı cihada çağıran Katar’ın din görevlisi Yusuf el-Karadavi’yi “hain ve yalancı” olmakla suçladı.

Şeyh Ebu Arefe, “Eğer bu şahıslar dürüstse, bunların fetvalarında işgal altındaki Filistin’in kurtarılması için cihadın öncelikli olması gerekir” dedi.

“Bir dinin mensupları birbirine karşı cihat etmez” diyen Şeyh Ebu Arefe, Karadavi’nin Suriye’ye savaş için gidenlere cennet vaat etmesine de tepki göstererek “Cennetin kapıları Şam’dan nasıl açılıyormuş! Bizler Filistin’de, Gazze’de, Kudüs’te işgal altındayız. Hiç kimse ne sözle ne de eylemle bu topraklar için cihat istemedi. Eğer bunlar dürüst olsalardı işgal altındaki Filistin, bu tür çağrılar için öncelikli olurdu. Kudüs, 60 yıl önce işgal edildi. Onlar bunca zamandır neredeydi? Niçin Suriye gibi asker gönderip ordu kurmadılar?” dedi.

Din adına Suriye’ye savaşa giden grupların dinden uzak olduğunu belirten Mescid-i Aksa İmamı Şeyh Ebu Arefe, “Kim bir Müslümanın kanını dökmek, namusuna ve mallarına tecavüz etmek için İslam bayrağı açarsa haindir, yalancıdır” dedi.

Mescid-i Aksa İmamı Şeyh Selahaddin Ebu Arefe, İslam’ın peygamberinin, kitabının ve kıblesinin bir olduğunu, Müslümanların tek bir ümmet olduğunu vurgulayarak “Bu ümmeti ayrılığa düşürenler, Müslümanlara karşı silah çekenler, bu ümmetten değildir. Peygemberimiz, ‘benden sonra kafir olup birbirinizi öldürmeyin’ diye buyurmuştur” dedi.

Doğruları söylemekten, dostlarını ve kardeşlerini desteklemekten asla sakınmayacağını belirten Şeyh Ebu Arefe, Suriye’de barış olması ve Suriye’nin düşmanlarının yenilmesi için dua ettiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu