Ana SayfaGenelManşet

Muallim; Suriye’nin maruz kaldığı terör savaşı karşısında İran’ın sunduğu her türlü destek takdire şayandır

Suriye Başbakan Yardımcısı Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velid el-Muallim

Suriye Başbakan Yardımcısı Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velid el-Muallim; İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Emir Abdüllehyan ile Suriye’deki son gelişmeler ve ikili ilişkileri masaya yatırdı.

Moskova’da yapılan görüşmede Muallim; Suriye yönetiminin, Batının Suriye’ye yönelik muhtemel askeri saldırısını önleme ve vatandaşların güvenliğine özeninden hareketle kimyasal silahlara ilişkin Rusya’nın girişimini memnuniyetle karşıladığını yineledi.

Muallim; Suriye’nin bu girişimi, ülkedeki krize herhangi bir yabancı müdahale olmaksızın bizzat Suriyelilerin kendi elleriyle siyasi çözüm sağlamaları amacıyla kabul ettiğini açıkladı.

Muallim Moskova ziyareti sırasında Rusya Dışişleri bakanı Sergey Lavrov ile masaya yatırdığı tüm konularda başarının sağlandığına dikkat çekti.

Suriye ve İran arasındaki işbirliği ve ilişkilerden memnuniyetini ifade eden Muallim; Suriye’nin maruz kaldığı terör savaşı karşısında devlet ve halkın mücadelesini pekiştirmede İran’ın sunduğu her türlü desteğin takdire şayan olduğunu ekledi.

Görüşmede Abdüllehyan ülkesinin; maruz kaldığı dış ve iç saldırılara karşı koymada Suriye’nin attığı tüm adımları desteklediğini vurguladı.

Muallim ile görüşmesinin ardından Abdüllehyan yaptığı açıklamada; İsrail’in nükleer santralleri dahil olmak üzere bölgenin tüm kitle imha silahlarından arındırılması çağırısında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu