Ana SayfaGenelManşet

Mursi’yi Deviren Temerrud hareketi ABD Dışişleri Bakanıyla Görüşmeyi Reddetti.

temerrud hareketi

Mısır cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin devrilmesine yol açan gösterilerin öncüsü olan  Temerrud hareketi ABD Dışişleri Bakanıyla görüşmeyi reddetti.

Temerrud hareketi, İsrail’le yapılan Camp David anlaşmasının da askıya alınmasını istedi.

Mısır’da yayımlanan el-Yovmu’s- Sabi gazetesinin haberine göre Temerrud Hareketi, İsrail’in Mısır ordusunun Sina’ya geniş çaplı askeri kuvvet sevk etmesine karşı çıkması halinde Camp David barış anlaşmasının askıya alınması gerektiğini ifade etti.

Temerrud Hareketi siyasi temas sorumlusu Muhammed Abdulaziz, düzenlediği basın toplantısında “eğer karşı taraf Mısır ordusunun Sina’ya geniş çaplı askeri güç yerleştirilmesine karşı çıkarsa Temerrud Hareketi de Camp David anlaşmasının fiilen askıya alınmasını talep ediyor” dedi.

Mısır ordusunun silahlı grupları temizleme ve ülkede güvenlik ve istikrarı sağlama görevi olduğunu belirten Muhammed Abdulaziz, Mısır halkının da bu mücadelede ordunun yanında yer aldığını söyledi.

Mısır’da Muhammed Mursi yönetiminin devrilmesiyle başlayan krizle eş zamanlı olarak Sina yarımadasında da ciddi güvenlik sorunları yaşanıyor.

Sina’da askeri merkezleri hedef alan Sina’daki silahlı grupların dün sabah da işçileri taşıyan bir yolcu otobüsüne düzenlediği roket saldırısında 3 kişinin öldüğü 17 kişinin de yaralandığı bildirilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu