Ana SayfaGenelManşet

Nasrullah: Hizbullah Ortadoğu bölgesinde mevcut şartlarda zafer elde etti

hasan nasrullah

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, direnişi, Ortadoğu bölgesinin mevcut gelişmelerinin zafer  kazanan  tarafı olarak niteledi.

Lübnan es’Sefir gazetesinin  yazdığına göre,  Nasrullah,  Hizbullah komutanları ve liderlerinden bir grupla  yaptığı görüşmede,  Lübnan ve bölge gelişmeleri sürecinden  dolayı hoşnut olduğunu zira,  siyasi ve medya çevrelerinin Hizbullah ve şahsiyetler aleyhindeki  propaganda saldırılarına rağmen bunun Hizbullah’ın üzerinde etkisi olmadığını ve  bölgedeki gelişmelerin direniş lehine  devam ettiğini söyledi.

Hizbullah lideri,  Lübnan, Suriye ve İran gelişmeleri konusunda da,  gelecek günlerin ister Lübnan isterse Suriye’de Hizbullah’ın doğru yolda olduğunu göstereceğini bildirdi.

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri, Hizbullah ve HAMAS arasında yakın bir ilişkinin olduğunu belirterek,  iki hareket arasında temasların sürdüğünü söyledi.

İran’da seçimlere de temas eden Nasrullah, İran’daki seçimlerin  dünyaya  Velayeti Fakih ve İslam Cumhuriyeti’nin  demokratik en seçimin  nasıl yapıldığını gösterdiğini söyledi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu