GenelManşet

NASRULLAH: “İSRAİL’DEN İMAD MUĞNİYE’NİN İNTİKAMINI ALCAĞIZ”

hasan nasrallah

Hizbullah lideri Hasan Nasrullah, ırkçı İsrail’in Lübnan’a saldırması halinde, Hizbullah’ın çok ağır darbe indireceğini ve aynı zamanda ırkçı İsrail’in işgal ettiği toprakları da özgürlüğüne kavuşturacağı uyarısında bulundu.

 Şehit Liderleri Anma merasiminde video konferans aracılığıyla konuşan Hizbullah genel sekreteri, Siyonist İsrail’in limanlarının, havaalanlarının, santralarının Hizbullah’ın füze ve roketlerinin hedefinde olduğunu belirterek,  terör rejiminin Lübnan’a yönelik en küçük saldırısında Hizbullah’ın Siyonist rejimin hedeflerini vuracağını söyledi.

Direniş’in ‘Büyük İsrail’ hülyasını bozduğunu belirten Hizbullah genel sekreteri, Lübnan’da direnişin, ırkçı İsrail’e karşı Filistinlileri de desteklemeye devam edeceğini belirterek;  Filistin halkının ellerinden zorla alınan haklarının iadesine kadar Filistinlilerin yanında olmayı sürdüreceklerini söyledi.

Nasrullah, ayrıca 2008’de Şam’da Siyonistlerce şehit edilen Hizbullah liderlerinden İmad Muğniye’nin intikamını ırkçı İsrail’den alacaklarını ve bunun uygun bir zamanda gerçekleşeceği uyarısında bulundu.

Nasrullah, Bulgaristan’da İsrailli turistleri hedef alan saldırıyla ilgili olarak Hizbullah’ın suçlanmasının kabul edilemez olduğunu belirterek,  bazı Arap ve hatta Lübnan medya kuruluşlarının bu konuda Hizbullah aleyhindeki asılsız iddialarının bile Siyonist medya kuruluşlarında yer almadığını ve söz konusu Lübnan ve Arap medya kuruluşlarının Siyonist İsrail’in Lübnan’a yönelik saldırıya geçeceği yönünde  propaganda yaptıklarını ve bunların bile ırkçı İsrail  basınında  o kadar  geniş şekilde yer almadığına dikkat  çekerek  yerli ve bölgedeki  bazı rejimlerin tutumlarını sert  dille eleştirdi.

Nasrullah konuşmasının ayrı bir yerinde Bahreyn’de dikta rejime karşı mücadele veren inkılapçı halka da destek çıkarak, Bahreyn rejimini kınadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu