Ana SayfaGenelManşet

Nasrullah; yaşanan son olaylar kerbela çizgisini ve İmam Humeyni’yi izleyenlerin iradesini zerre kadar etkileyemeyeceğini söyledi.

Seyyid Hasan Nasrullah

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah Beyrut’ta yaşanan son bomba saldırısını kınarken, benzer eylemlerin, kanlı kerbela çizgisini izleyenlerin iradesini etkileyemeyeceğini söyledi.

Seyyid Hasan Nasrullah İran İslam cumhuriyeti dışişleri bakan yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile yaptığı görüşmede İran İslam cumhuriyetinin 34 yıllık tarihinin de gösterdiği gibi, direniş, İslam inkılâbı ve gerçek İslam düşmanlarının kalleş girişimlerinin, kerbela çizgisini ve İmam Humeyni’yi izleyenlerin iradesini zerre kadar etkilemediği ve de etkileyemeyeceğini gösterdiğini söyledi.

Nasrullah olayda şehit olanlara ve yaralıların acil şifası için dua ederek, benzer insanlık dışı eylemlerin, hak, adalet ve direniş yolunda olanlarla mücadele için her yola başvuran grupların yüzündeki maskeyi düşürdüğü ve gerçek mahiyetini su yüzüne çıkardığına işaretle, şehitler ve mazlumların kanının kendilerini direniş yolunda daha azimli kıldığını ifade etti.

Yapılan görüşmede İran İslam cumhuriyeti dışişleri bakanı Arap ve Afrika işlerinden sorumlu yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan da Beyrut’ta İran büyükelçiliği önünde yaşanan terör saldırılarını, Siyonist rejim ve müttefikleri ile tekfirci grupların, direniş cephesi ile direkt karşılaşmaktan ne kadar aciz ve çaresiz olduklarını gösterdiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu