GenelManşet

NATO’nun Irak ve Afganistan’da bulunması dini bölücülüğe yol açtı!

A1127350

NATO’nun Irak ve Afganistan’da bulunması dini bölücülüğe yol açtı!

     İran Meclis Başkanı Laricani, süper güçlerin Irak ve Afganistan’da huzur sağlamakta başarısız kaldıklarına değinerek “NATO’nun Irak ve Afganistan’da bulunması dini bölücülüğe yol açtı” dedi.

    İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani dün, Türkiye Caferileri lideri Salaheddin Özgündüz’le görüşmesinde, İstanbul’da katıldığı Hüseyni Aşura merasimine değinerek, bu merasimin muhteşem bir şekilde düzenlendiği nedeniyle takdir ve teşekkürlerini ifade etti.

Laricani daha sonra Suriye meselesi başta olmak üzere bölge gelişmelerine değinerek, Siyonizm ve istikbar güçlerinin ana hedeflerinin İslam dünyasını dini ve tarikat çatışmaları oluşturma yoluyla tezyif etmek olduğunu belirtti ve “NATO’nun bölgeye gelişi Müslümanlar ve İslam dünyasının zararınadır” diye ilave etti.

Konuşmasının devamında NATO’nun hiçbir zaman İslam ülkelerinin menfaatlerini gözetmediğini vurgulıyan Meclis Başkanı Laricani ayrıca, NATO ve süper güçlerin Irak ve Afganistan’da huzur ortamı oluşturamadıklarını dile getirerek “NATO’nun Irak ve Afganistan’da bulunması bu ülkelerde iç sorunların şiddet kazanmasına, dini ihtilaf ve bölünmeler meydana gelmesine yol açtı” dedi.

Türkiye Caferileri lideri Özgündüz de bu görüşmede yaptığı konuşmasında, ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesine değinerek, İslam düşmanlarının amacının İslam ülkelerini dini çatışmalar ve parçalamalar yoluyla tezyif etmek olduğunu vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu