Ana SayfaGenelManşet

Obama, “ABD’de eşitlik diye bir şey yok!” dedi.

Barack Obama

Giderek artan ekonomik eşitsizlik, ABD’nin önünde duran en büyük sorunlardan biri… ABD Başkanı Barack Obama, “ABD’de eşitlik diye bir şey yok!” dedi.

Obama, “En zengin Amerikalıların %1’i, normal bir ailenin 288 kat daha fazla mal varlığına sahip. Ülkemiz için bu bir rekordur. Ekonomimizin temelinde yatan ana prensibin yeterince yıprandığı söylenebilir.” dedi.

Anılan sorunun sadece ABD’nin sorunu olmadığını da ifade eden ABD Başkanı, tüm gelişmiş ülkelerin bu tür sorunla karşı karşıya olduklarını da belirtti. Obama’ya göre, “artan eşitsizlik” en güçlü şekilde ABD’de ortaya çıkıyor.

ABD’de başlayan Wall Street isyanlarının sloganında da aynı söylemler vardı .. Bu ABD’li gençler işsizlikten, ülkelerinin çıkarları yerine siyonistlerin çıkarlarına öncelik verilmesinden, başka ülkelere saldırı ve işgaller düzenlenerek Petro-dolar baronlarının çıkarları için ABD gençlerinin ölüme gönderilmesinden ve ülkenin zenginliklerinin bir avuç parababası tarafından hortumlanmasından yakınmaktalar. Wall Street isyanı ABD polisi tarafından çok sert önlemler ve baskılarla sindirilse de adaletsizliğin tavan yaptığı ABD’de bu tür isyanların her an patlaması muhtemel görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu