Ana SayfaGenelManşet

ONE MİNUTE -İSRAİLLİ SUBAY MESCİD-İ AKSA’DA KUR’AN-I TEKMELİYOR

mecsidi aksa

İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Filistin topraklarında Müslümanlara ve Hıristiyanlara ait kutsal mekanlara ve Filistinlilerin kutsal değerlerine yönelik saldırıları devam ediyor.

İşgal askerlerinin ve subaylarının Müslümanların kutsal değerlerine saldırılarına dün (3 Mart Pazar) bir yenisi daha eklendi. İşgal polisi bu sabah Mescid-i Aksa’daki ilim halkalarında okuyan öğrencileri Mescid-i Aksa’dan çıkarmak isterken İsrailli subaylardan biri öğrencilere ait Kur’an-ı Kerim’i tekmeledi.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Yahudi yerleşimcilerin baskınları ve işgal subayının Kur’an- Kerim’e yönelik çirkin davranışının ardından ilim halkaları öğrencileriyle işgal polisleri arasında kavga yaşandı. Çatışmaların ardından Mescid-i Aksa’da gergin bekleyişin sürdüğü bildirildi.

İsrailli askerler ve subaylar gibi Yahudi yerleşimciler de zaman zaman Müslümanlara ait mezarlıklara ve camilere saldırarak İslam’a hakaret içeren ırkçı sloganlar yazıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu