Ana SayfaGenelManşet

Ortadoğu haritasını değiştirecek bir savaşa doğru gidilebilir

New York Times

New York Times’ın bugün yaptığı haberde bölgede savaşa doğru bir gidişatın olduğu ve İsrail’in gün geçtikçe büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldığı belirtildi.

İran ve Hizbullah’ın yanı sıra bir çok  gurupların İsrail aleyhine her gün daha da güçlendiğini belirten haberde, şii silahlı güçlerin yanı sıra artık Sünni silahlı güçlerin de İsrail için tehdit oluşturduğuna değindi.

İsrail’in büyük bir savaşın eşiğinde olduğuna dair bölgeden gelen sinyallerin son zamanlarda daha da fazlalaştığını ifade eden haberde, “İsrail’in etrafındaki güvenlik çemberi daralıyor, Ortadoğu haritasını bile değiştirecek bir savaşa doğru gidilebilir” uyarısı yapıldı.

Hizbullah’ın İsrail’i sıcak bir savaşa mecbur etme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu ve bu tehdidin yanı sıra Sünnilerin de artık İsrail güvenliğini tehdit edecek savaşçı gurupları geliştirdiğini belirten New York Times, İsrail’i uyarırken bir yandan da İsrail’in bu kaostan yararlanarak gücünü ülke sınırları boyunca aldığı önlemlerle pekiştirmek için çaba sarfettiğine dikkatleri çekerek bölgede patlak verecek büyük bir savaşa doğru gidildiğine dikkatleri çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu