Ana SayfaGenelManşet

ÖSO ve El-kaide birbirleriyle çatışmaya devam ediyor.

suriyede-oso-ile-el-kaide-catisti-7-olu

Halep’te ÖSO ve El Kaide’ye bağlı “Irak ve Şam İslami Devlet” adlı isyancı gurup arasında çatışma çıktı.

ÖSO Halep’in Serakib Bölgesi’nde, El Kaide’ye bağlı gurubun merkezi haline gelmiş okulu boşaltmalarını istedi. “Irak ve Şam İslam Devleti” adlı isyancı gurup ÖSO‘nun bu isteğine silahla karşılık vermesi sonucu bölgenin farklı yerlerinde iki gurup arasında çatışmalar çıktı.

ÖSO, İdlib kırsalında bulunan “Irak ve Şam İslam Devleti” adlı isyancı guruba ait sığınaklara ağır savaş silahlarıyla saldırdı. “Irak ve Şam İslam Devleti” adlı isyancı gurup ise İdlib kırsalında bulunan Hazanu Bölgesi’nde ÖSO’ya ait sığınakları hedef aldı. Bölgede çıkan çatışmalarda her iki guruptan 11 isyancı öldü, 13 isyancı da yaralandı. Bölgedeki çatışmalar devam ediyor.

Sivil halk güçleri, Haseka’ya bağlı Cufe Köyü’ndeki El Kaide’ye bağlı isyancıları çıkarmayı başardı.Derdera, Yeribiye, Kahtaniye ve Remila köylerinde isyancılar ve sivil güçler arasında çıkan çatışmalar devam ediyor. Kamışlı kırsalında bulunan Tel Hemis ve Cez’e Bölgelerinde bulunan isyancılara ait sığınaklar, güvenlik güçlerince imha edildi.

İdlib kırsalında bulunan Ref Eriha Bölgesi’nde bulunan isyancılara ait sığınaklar imha edildi. Cebel Erbein Bölgesi’nde çıkan çatışmalar devam ediyor. İsyancıların El Fenar Bölgesi’ne sızma girişimleri engellendi.

Deyr ez Zor’da “Muhammed’in Torunları adlı isyancı gurubun elebaşı öldürüldü. Deyrez Zor’un Sanae ve Cebile Bölgelerinde çıkan çatışmalarda çok sayıda isyancı etkisiz hale getirildi. Hilam ve Ekidat Köylerinde isyancı guruba ait sığınaklar imha edildi.

İsyancılar, Malula yakınlarında bulunan Ayn Tine Bölgesi’ne top mermisiyle saldırdı. Saldırı sonucu 3 sivil hayatını kaybetti bazı siviller de yaralandı.

İsyancılar Şam’ın Abbasiyin ve Zebletani Bölgelerine top mermisiyle saldırdı. Şam’ın Tedamin Bölgesinde bir arabaya yerleştiirlen bombanın patlaması sonucu 7 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi de yaralandı.

Güvenlik güçleri 3 kez Halep’in Malikiye, Eşrefiye, Salahuddin  ve Nirab Bölgelerine sızma girişiminde bulunan isyancıları geri püskürttü.

Halep kırsalında bulunan Mensure, Dir Cemal, Han Asal, Vedihi ve Şeyh Said Bölgeleri güvenlik güçleri ve isyancılar arasındaki çatışmalara sahne oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu