Ana SayfaGenelManşet

ÖSO yeni komutanını Türkiye’de seçti!

ös

ÖSO yeni komutanını Türkiye’de seçti!

Tekbir ve sloganlar eşliğinde yapılan seçimlerde askeri üniformalarla katılan militanlardan Akit Samir Sultan yeni cephe komutanı olarak seçildi.
Merkezi Şanlıurfa’da bulunan Araplar Yardımlaşma ve Kültür Derneği öncülüğünde 2′nci kez yapılan toplantıya yaklaşık 200 OSO militanı katıldı. Basına kapalı olarak bir otelde yapılan toplantıya çok sayıda askeri üniformalı Suriyeli’nin bulunması dikkat çekerken, polis ekipleri otel önünde geniş önlem aldı. Yaklaşık 5 saat süren toplantıda otelin salonundan sık sık tekbir ve slogan sesleri duyuldu.

ERDOĞAN VE GÜL’E TEŞEKKÜR

Araplar Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Şükrü Kırboğa Şeyh Riyat El Hıfır’la birlikte toplantı yapılan otelin havuz kenarında basın açıklaması yaptı.
Şeyh Riyat El Hıfır’ın Arapça açıklamalarını Türkçe olarak çeviren Şükrü Kırboğa şunları söyledi:
Öncelikle hükümetimizin Suriyeliler’e göstermiş olduğu yaklaşımından dolayı başta Başbakan, Cumhurbaşkanı ve Şanlıurfa valisine teşekkür ediyoruz. Biz Türkiye’den daha güçlü destekler bekliyoruz. Şu anda askeri ve siyasi konuda bir birlikteliği korumak amacıyla toplandık. Şanlıurfa’da yapılan askeri meclis toplantısında Albay Akit Samir Sultan yeni cephe komutan olarak seçilmesinden dolayı çok mutluyuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu