Ana SayfaGenelManşet

Zaten önce planlamıştık şimdi neden oylama yapıyoruz ki ?

118015_3ABD Senato Dış İlişkiler Komitesi, Suriye’ye askeri müdahaleye izin veren bir taslak önerge üzerinde uzlaştı. Savaşın konuşulduğu toplantıya, Cumhuriyetçi senatör John McCain’in cep telefonunda poker oynama görüntüleri ,oylamanın formaliteden ibaret olduğunu gösterdi.

Savaşın konuşulduğu toplantıya ise Cumhuriyetçi senatör John McCain’in cep telefonunda poker oynaması damga vurdu. Toplantıda McCain’in poker oynadığını ortaya koyan fotoğrafın sosyal medyada yayınlanmasına tepki gösterildi.

Cumhuriyetçi senatör John McCain tepkilere, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından esprili bir cevap verdi. McCain mesajında,alaycı bir şekilde“Skandal! Senatodaki toplantıda cep telefonumda oyun oynarken yakalandım. Daha kötüsü de oyunu kaybettim!” dedi.

OBAMA’YA 90 GÜN SÜRE
ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi’ndeki toplantı sonrasında senatörler, ABD’nin Suriye’ye askeri müdahale yapmasına izin veren bir taslak metin üzerinde uzlaştı.

Önümüzdeki hafta oylamaya sunulacak tasarı, Suriye’ye yönelik askeri müdahaleye 60 gün sınırı getiriyor. Kongrenin onayıyla bu süre sadece bir kez 30 gün uzatılabilecek. Tasarı, Suriye’ye kara operasyonunu da yasaklıyor.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Savunma Bakanı Chuck Hagel ve Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, Suriye’ye askeri müdahaleyi savundu.

YAHUDİ LOBİSİNDEN OBAMA’YA DESTEK
ABD’deki en güçlü İsrail lobilerinden Amerikan İsrail Kamu İşleri Komitesi (AIPAC) de, Suriye’ye askeri müdahale konusunda Başkan Barack Obama’ya destek vereceklerini açıkladı.

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi’nde konunun görüşüldüğü gün sessizliğini bozan AIPAC’ten yapılan açıklamada, Suriye’deki gelişmelerin ABD’nin ulusal güvenlik çıkarları üzerinde etkisi olduğu, İsrail ve bölgenin istikrarına risk oluşturduğu iddia edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu