Ana SayfaGenelManşet

Özgür Suriye Ordusu, Türkiye’nin Gaziantep İlinde Televizyon Kanalı Kuruyor.

öso telvizyon kanalı kuruyor

Türkiye yönetimi Suriye’deki muhaliflere televizyon kanalı kuruyor.  ÖSO, Türkiye’nin Gaziantep ilinde televizyon kanalı kuruyor.

İnternet üzerinden yayın yapacak olan televizyon için grup, Binevler Mahallesi’nde ofis açma hazırlığı yaparken, mahalleliler Gaziantep Valiliği ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne şikayet başvurusunda bulundu. Mahalle muhtarının da destek verdiği yurttaşlar, şikayet dilekçesinde can güvenliklerinin bulunmadığını ifade etti.

Gaziantep Valiliği’ne şikayet dilekçesi veren mahalle sakinlerinden Fahrettin Özdoğan, Binevler Mahallesi Şehit Emre Bakırcı Caddesi üzerinde kiralanan bir işyerinde ÖSO’nun kendine ait yayın kuruluşu kurmak üzere olduğunu öne sürdü.

Özdoğan, mahallelerinde ÖSO’ya ait bir yer istemediklerini belirterek, “Sadece ben değil, mahalle sakinlerinin tamamı Felek Derneği adı altında faaliyet gösterilecek bu yeri istemiyor. Kendilerinden, burada faaliyet göstermemelerini istedik ama bu kişiler hepimizi tehdit etti. Birkaç hafta içerisinde faaliyete başlayacak olan bu yerde internet üzerinden televizyon ve radyo yayını yapılmaya başlanacak. Kim oldukları bilinmeyen bu kişiler aramızda rahat rahat dolaşıyorlar. Bazıları kendilerini ABD vatandaşı olarak tanıtarak, kendilerinin her şeyi yapabileceklerini dile getiriyor. Kendi ülkemizde yabancılar tarafından tehdit ediliyoruz. Böyle bir şey dünyanın hiç bir ülkesinde görülmemiştir” dedi.

Gaziantep Valiliğine verilen şikayet dilekçesinde önemli ayrıntılar yer aldı. Şikayet dilekçesinde, “Felek Derneği, kuruluş amacının dışında ilgili kanunlara ve kuruluş amaçlarına aykırı olarak Özgür Suriye Ordusu gibi bir siyasal hareketle işbirliği yaparak, siyasal faaliyet yürütmesi, televizyon ve radyo yayını yapması konusunda gizli faaliyetler için kılıf oluşturuyor. Bu nedenlerle adı geçen derneğin faaliyetlerinin hemen durdurulması, bu kişilerden tarafımıza gelen tehditler nedeniyle gerekli yasal işlemlerin yapılmasını, dernek yöneticilerinden gelen terör tehditlerine karşı binamıza koruma verilmesi konusunda gerekenin yapılmasını istiyoruz” denildi.

Aynı grubun kentte daha önce de gazete çıkarmaya başladığını belirten mahalle sakinleri, belediyeyle işbirliği içinde kurulan yardım çadırlarından toplanan paralarla gazetenin çıkarıldığını ileri sürüyor. “Biz Gaziantep’te ve Türkiye’de ikinci bir Reyhanlı olayını istemiyoruz. Suriye halkıyla savaş değil barış istiyoruz. AKP terör örgütüyle işbirliği yapmayı bıraksın” diyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu