Ana SayfaGenelManşet

Salihi:”Eğer Esad 2014 yılındaki başkanlık seçimlerinde adaylığını koyarsa, Suriye halkının ona karşı beslediği büyük sevgiden dolayı seçimleri kazanacağından hiç şüphem yoktur”

ali ekber salihi (1)

İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi Suriye halkının kendisine empoze edilen çirkef bir savaşla karşı karşıya olduğunu, dimdik ayakta durarak direndiğini, bölgede direniş ekseni ve Filistin davasını savunma, istiklali özgürlüğü ve onuruna savunmada, seçimlerle gelen yönetimi etrafında kenetlendiğini belirtti.

Salihi Dışişleri Bakanlığında dün yaptığı açıklamada, batının Suriye’deki silahlı terör grupları ve et yiyicilerine desteğinin, Suriye’ye karşı savaşa yönelik İran’ın güttüğü politikasının doğruluğunu ispat ettiğine dikkat çekti.

Salihi: “Durumları başkalarından daha iyi bildiğimizden dolayı en baştan Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın başkanlık döneminin sonuna kadar yönetimde kalacağını söylemiştik” dedi.

Salihi:”Eğer Esad 2014 yılındaki başkanlık seçimlerinde adaylığını koyarsa, Suriye halkının ona karşı beslediği büyük sevgiden dolayı seçimleri kazanacağından hiç şüphem yoktur” diye ifade etti.

Salihi, ülkesinin Suriye’deki durumlara yönelik tutumu sebebiyle bölgesel ve uluslararası ile ülke dahilindeki bazı “ basit” zihniyetli şahsiyetlerden sert eleştiri ve saldırıya maruz kaldığına işaret etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu