Ana SayfaGenelManşet

Şam Kırsalında Gerçekleştirildiği İddia Edilen Kimyasal Saldırıya İlişkin Teknik Bilgiler

kimyasal saldırıya ilişkin teknik bilgiler.

* Kimyasal bomba atılan bir bölgeye 12 ile 36 saat arasında asla girilemez. Girmek için 4 ile 7 gün arasında beklemek gerekir.

Ancak videolarda da görüldüğü gibi anında girilmiş.

* Kimyasal bomba atılan bölgeye koruyucu elbise ve gaz maskesi olmadan girmek mümkün değildir.

Cesetleri taşıyan ve yanlarında bulunanların hiç birinde elbise ve maske yoktu. Ayrıca bölgeye elbisesiz ve gaz maskesiz girmişler ne hikmetse.

* Şam kırsalı Madamiye beldesine de kimyasal bomba atıldığı teröristler tarafından belirtiliyor. Bomba 10 km çapında bir alanda kesin tesirlidir. Rüzgarın esme faktörüyle bu alan genişleyebilir. 10 km’den sonra öldürmeyebilir. Ama halsizlik, kusma, baş dönmesi şeklinde kendini gösterir.

Madamiye beldesi ile Mezze arası 5 km’lik mesafe vardır. Ancak Mezze de hiç bir şekilde kimyasal belirtisi ortaya çıkmadı. Mezze halkı hayatını normal olarak sürdürüyordu.

* Kimyasal atıldığı söylenen diğer bölge Doğu Gota bölgesi.. Şu an için binlerce Suriye Askeri temizlik operasyonu için bu bölgede.. Kısmen de olsa Gota da sivillerde var. Bu kimyasal bomba nasıl oluyor da Askerlere dokunmuyor..

* Kimyasal silahların zararı, belirli bir alanla sınırlı tutulamaz. Rüzgarın etkisiyle her yöne dağılabilir.

Bu sebeplerden ötürü, hiçkimse Şam’daki “başkanlık saray”ında oturup, başka bölgeleri kimyasal silahlarla vuramaz.

Ve Hepsinden Öte Kimyasal Atıldı Diye Söylenen Bu Bölgeler Suriye Askeri İle Terörist Gruplar Arasındaki Sıcak Çatışma Bölgeleri.. Kimyasal Atılmasının Olanaksız Olduğu Bölgeler.. Baştan Sona Uydurma Bir Senaryo.. Han Asel’deki Kimyasalı Araştırmaya Gelen BM Ekibinin Dikkatini Başka Yönlere Çekmeye Çalışan Teröristlerin Oyunu.. Şam Kırsalında Cephede O Kadar Zafer Kazanmışken Terörist Gruplar Ezilirken Aynı Zamanda BM Ekibi Şam’da İken Suriye Ordusu’nun Böyle Bir şey Yapması Çok Mantıksız…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu