Ana SayfaGenelManşet

Selefi şeyhi sapık da olsa davasına bağlı bizimkiler kaypak

selefi şey

Selefi şeyhin’in oğlu suriye’de öldürüldü!

Beşşar Esad hükümetinin en ciddi karşıtlarından olan Lübnan Selefilerinin lideri Şeyh Salim eş Şuhal, Suriye krizi çıkar çıkmaz kendisine Suriye hükümeti karşıtı bir konum belirlemişti.

Lübnan Selefilerinin lideri eş Şuhal, geçtiğimiz aylarda gençlerden Suriye savaşına katılmalarını istemiş ve gençleri buna teşvik etmek için de oğlunu hükümete karşı savaşması için Suriye’ye göndermişti.

Suriye halkına ve devletine aynı karşıtlığı ülkemizde gösteren siyasi liderler kendi çocuklarını suriyede savaşa yollamak  şurda dursun kendi ülkelerinde paralı askerlik yaptırarak  normal şekilde askerlik bile yaptırmıyorlar.

Sosyal paylaşım siteleri bugün (22 Mayıs Çarşamba) Kusayar’daki çatışmalarda hayatını kaybeden Şeyh Salim eş Şuhal’ın oğlunun cenaze resimlerini yayınladı.

Selefi şeyhinin oğlunun cenaze resminin yayınlanmasının ardından Suriye halkı sevinç gösterilerinde bulunurken Selefiler arasında endişelerin artmasına neden oldu.

Kusayr’dan gelen en son haberlere göre Kusayr’ın büyük bir bölümünü kontrolü altına alan Suriye ordusu, teröristlerin bir çoğunu etkisiz hale getirmiş ve büyük bir kısmını da esir almış bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu