Ana SayfaGenelManşet

Selheb: Korsan İsrail Kudüs’te Yahudi yerleşim birimi inşa ederek Kudüs’ü Yahudileştirmeye çalışıyor

İslami Vakıflar Konseyi Başkanı Şeyh Abdulazim Selheb

İslami Vakıflar Konseyi Başkanı Şeyh Abdulazim Selheb, işgal yönetiminin Kudüs’te daha çok Yahudi yerleşim birimi inşa ederek ve toprakların gerçek sahiplerini kentten uzaklaştırarak Kudüs’ü Yahudileştirmeye çalıştığını söyledi.

Selheb, işgal yönetiminin Kudüs’te Filistinlilerin evlerini yıktığını ve Yahudi yerleşimcileri işgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ettiğini bildirdi.

İşgal yönetiminin İslami Vakıflar Konseyi’nin ve Mescid-i Aksa’yı İmar Komitesi’nin restorasyon çalışmalarını engellediğini, cemaati yakın takibe almak amacıyla Mescid-i Aksa’nın içine ve çevresine güvenlik kameraları yerleştirdiğini belirten Selheb, Kudüs kentinin çevresiyle ilişkisinin koparıldığını ve işgal yönetiminin kenti Yahudileştirmek için her türlü çabayı sarf ettiğini ifade etti.

Mescid-i Aksa’nın her şeyiyle Müslümanlara ait olduğuna dikkat çeken Selheb, işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’yı bölme ve Yahudileştirme planlarının başarısızlıkla sonuçlanacağını belirtti.

Şeyh Abdulazim Selheb, işgal yönetiminden Mescid-i Aksa’ya ve kapılarına yerleştirdiği güvenlik kameralarını kaldırmasını ve cemaate yönelik baskılarına son vermesini istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu