Ana SayfaFoto galeriGenelManşet

Şeyh Bedir Ğazal’ın Şehadeti. ( -foto- )

424010Dünyanın çeşitli yerlerinden Suriye devlet ve milletine karşı savaştırılmak için getirilen kanun kaçakçıları, tecavüzcüler, azılı katiller ve rahmet dinini anlamayan selefi vahabilerden teşkil olan teröristler cinayetlerine her geçen gün yeni birisini ekliyorlar.

Suriye’de barış ve huzur içinde yaşayan Sünni, Alevi – Şia ve Hıristiyanlar arasına fitne ve tefrika sokmaya çalışan tekfirci katiller bunun için her türlü çabayı sarf ediyor. Savunmasız köy ve kasabalara saldırarak sivilleri kaçıran, tecavüz eden, acımasızca katleden gözü dönmüş teröristler ülkede sansasyonel eylemlere imza atmaya devam ediyor.

Tekfirci teröristlerin Geçtiğimiz hafta kaçırdıkları Alevi dedesi ve din adamı Şeyh Bedir Ğazal’a işkence yaparak şehit ettikleri medyaya yansımıştı. Şimdi de Sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan bir fotoğrafla ünlü Alevi din adamı şeyh Bedir Ğazal’ın şehadeti kesinleşti.

 

 

424010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

El Kaide terör örgütüne bağlı silahlı gruplar tarafından Lazkiye’nin Barude köyünden kaçırılarak bilinmeyen bir yere götürülen Şeyh Bedir Ğazal, teröristlerce çeşitli işkencelere maruz kalmıştı.

Alevi dedesinin sırf mezhebinden dolayı alıkonulup işkencelere maruz kalması Suriye halkı tarafından öfkeyle karşılanmış ve sosyal paylaşım sitelerinde tepki gösterilmişti.

Lazkiye’nin tanınmış din adamlarından Zülfikar Ğazal konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: Teröristler sabah saat 6 sularında bir evde misafir olan Şeyh Bedri Ğazal’ı kaçırarak bilinmeyen bir yere götürdüler. El Kaide terör örgütü şu anda 400 hanelik Mevledet-u Sağire bölgesine çöreklenmiş durumda.

424012

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu