Ana SayfaGenelManşet

Seyyid Hasan Nasrullah, Düşmanımız Bellidir ”İsrail”

nasrallah

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, terör rejimi İsrail’in komplolarının Hizbullah’ın asıl işi olduğunu söyledi.

Lübnan Hizbullah genel sekreteri Hasan Nasrullah, hareketin üst düzey komutanlarından Hasan Lakkis’in şehadeti münasebetiyle düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada, “Tüm kanıtlar siyonist İsrail’in suikastın arkasında olduğunu gösteriyor” derken, “Hasan Lakkis’in cephede ölmediğini ortaya atanlar yanılıyor; savaşın tam da orta yerinde şehit oldu” dedi.

Hizbullah lideri “suikasti üstlenen gruplar, ırkçı İsrail’e perdeleme yapıyor, iç karışıklık istiyorlar. Düşmanımız bellidir: İsrail” şeklinde konuştu.

Katillerin er ya da geç cezalandırılacağını belirten Nasrullah, konuşmasında iç ihtilaflara da temas ederek; “Hizbullah aleyhinde savaşın hükümetle veya anayasa üzerindeki ihtilaflarla alakası yok aksine onların asıl derdi direnişi ortadan kaldırmak” derken, son zamanlarda Lübnan ordusuna yönelik saldırıya da temasla; Lübnan ordusunun zayıflatılmasına yönelik saldırıların da kabul edilemez bir girişim olduğunu zira bu ordunun ülkenin savunma alanındaki tek ulusal kurum olduğunu söyledi.

Nasrullah, bugün Lübnanlıların tarihi bir fırsatla karşı karşıya olduklarını belirterek, bunu da halkın kendi iradesiyle cumhurbaşkanlarını seçme dahil olmak üzere, geçmişte bazı bölgesel nedenlerden dolayı yaşayamadıkları iç özgürlükler konusunda bugün sahip oldukları durum olduğunu belirtirken Fransa dahil bazı dış güçlerin müdahalelerinin de kaygı verici olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu