Ana SayfaGenelManşet

Siyonist İsrail rejimi, Mescidi Aksa’nın altında binlerce kişilik kapasiteli bir şehir kuruyor

Mescid-i_Aksa

Kudüs’ü İslamı ve Hıristiyan mukaddesatını destekleme cemiyeti heyeti genel sekreteri, işgalci siyonist İsrail rejiminin 2020 yılına kadar Mescidi Aksa’nın altında binlerce kişilik kapasiteli bir şehir kurma çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

El-Alem televizyonu internet sayfasında yer alan habere göre Kudüs’ü ve İslami ve Hıristiyan mukaddesatını destekleme cemiyeti heyeti genel sekreteri Hanna İsa, siyonist İsrail rejiminin mescidi Aksa çevresinde binlerce kişilik birkaç revak inşa etmenin yanı sıra Mescidi Aksa yanında 100 adet yeni mabet inşa ettiğini ve Mescidi Aksa içinde Mervani mescidi yakınında da bir kenise yalmayı planladığını söyledi.

Hanna İsa, tüm bu girişimlerin her geçen gün işgalcilik ve yayılmacılığın genişletilmesi amacıyla İsrail tarafından onlarca yeni kanun ve uygulamanın hayata geçirilmesine paralel olarak sürdürüldüğünü ve bu rejimin bölgede koyu bir temizleme operasyonu içinde olduğunu belirtti.

Kudüs’ü ve İslami ve Hıristiyan mukaddesatını destekleme cemiyeti heyeti genel sekreteri, siyonist İsrail rejiminin Filistinli gruplar arasındaki tefrika ve Filistin’in mevcut konumundan çok güzel bir şekilde yararlandığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu