Ana SayfaGenelManşet

Sözde Yardım Kuruluşu Olan İHH, Suriyedeki Teröristlere Destek İçin Balkanlardan Getirttiği Teröristlerle İlgli Habere Yalanlama Gelmedi

ihh

Fars Haber Ajansının özel haberine göre İHH, yüzlerce Arnavut Müslümanını toplayıp Türkiye’ye getirdikten sonra burada eğitimden geçirip Suriye’ye göndermekte. Ahmet Davutoğlu ve Suudi Vahabi gruplarla tam bir koordinasyon içinde olan İHH, Arnavutluk’tan 679 müslümanı kandırarak Suriye’ye sözde Cihad’a göndermekte. Kaynak, Fars Haber Ajansına vermiş olduğu bilgi sonucunda hayati tehlikesi endişesiyle isminin açıklanmasını istememiştir.

Suriye’deki 2 haftalık savaşının ardından Suriye’den kaçan şahıs şunları söyledi: “Önce Tirana’dan Türkiye’ye getirildik ve Hatay Reyhanlı’da askeri bir üs olan bölgede ABD’nin emekli rütbeli askerleri tarafından eğitildikten sonra Suriye’ye gönderildik.”

Devamında şunları dile getiren şahıs: “En son olan 90 kişilik grup istanbul’a 1078 sefer nolu 30 Haziran 2013’ te getirildi. İHH’nın ilk başta ÖSO’ya takviye ettiği grup bir iki haftanın ardından El Kaidenin kolu olan Nusra’ya devredildi.”

Bu süre zarfında ÖSO ve Nusra’nın işlemiş olduğu cinayetlere tanık olan kandırılmış saf Müslüman bu şahıs oradan kaçmaya karar verir ve bunu başarır. Memleketi Arnavutluk’a geri dönen adam, ilk başlarda ailesiyle görüşmez ve gerek Türk İstihbaratı ve gerekse de teröristlerin orada bulunan bağlantılarının kendisini öldüreceği gerçeğinden hareketle izini kaybettirmeye çalışır ve uzun bir aradan sonra ailesiyle Tirana’da buluşur.

Çarpıcı, detaylı ve kaynaklı bilgiler vermeye devam eden şahıs şunları ekler: “ Amerikan C- 130 tipi uçağıyla Türkiye’nin Reyhanlı bölgesine gelen ve oradan da Suriye’nin Kuzeyine giriş yapan 57 üst düzey Amerikalı yanlarında en son model, gelişmiş iletişim, haberleşme araçlarını da teröristlere verdiler.”

Kaynak, ayrıca ABD’nin Türkiye ve Katar’daki gizli üslere silah sevkiyatını hızlandırdığını dile getirdi.
İHH başkanı Fehmi Bülent Yıldırım ve yardımcısı Osman Atalay’ın tam bir koordinasyon içinde Selefi ve Vahabilerle çalıştığını, insani yardım adı altında Suriye’de ki teröristlere en ağır silahlar gönderdiğini de açıkladı.

Geçtiğimiz Ekim ayında İHH’nın büyük bir sevkiyatı insani yarım adı altında teröristlere ulaştırdığını dile getiren kaynak, Türkiye’nin Taliban ve El- Kaide militanlarının geçiş güzergahı ve eğitim kampı haline geldiğini dile getirdi. 10 Eylül 2012 ve 709 sefer nolu Türk uçağının Pakistan’ın Kuzey Veziristan bölgesinde eğittiği El- Kaide teröristlerini Türkiye üzerinden Suriye topraklarına soktuğunu dile getirdi.

Kaynak, Pakistan Kuzey Veziristan bölgesinde çok sayıda Suudi Arabistanlı, Kuveytli, Yemenli, Pakistan ve Afganistanlı El- Kaide birliklerinin eğitildiğini de ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu