Ana SayfaGenelManşet

Suriye: ABD bize saldırırsa biz de İsrail’e saldırırız

Batı’nın, Suriye’ye eli kulağında bir saldırısı hakkında konuşmalar ve söylentiler artarken üst seviyede bir Suriyeli yönetici saldırı olduğu takdirdesuriye(35) ülkesinin karşılık vereceğini, bunun İsrail’e karşı olacağını söyledi.

Arapça yayın yapan bir ABD radyosuna demeç veren Suriye Bilişim Bakan Yardımcısı Halaf Al-Maftah, “ABD, İngiltere ve Fransa Beşar El-Esad’ı devirmeye kalkışırsa İsrail’in karşısında yalnız Suriye olmayacaktır” dedi. “İran, Irak, Lübnan ve Suriye’nin içinde olduğu bir koalisyon, Esad’a yapılacak bir saldırıya, İsrail’e saldırarak karşılık verecektir. Üstüne, Suriye ve Lübnan’daki terörist grupları da bütün güçleri ile İsrail’e saldıracaktır.”

Al-Maftah sözlerine, Suriye’nin elindeki ‘stratejik silahlar’ı İsrail’e yapacağı saldırıda kullanacağını ekledi. Bunların ne olduğunu açıklamadı.

Al-Maftah, “Suriye, karşısına konulacak senaryo ne olursa olsun başa çıkmaya hazır” dedi. “Bu saldırı hazırlığı ilanını bir psikolojik savaş ve Suriye üzerinde bir baskı unsuru olarak görüyoruz. Bizi endişelendirmiyor. Umarız ki bizi tehdit edenler ne dediğimizi dikkatle dinlerler. İnancımız, Suriye sorunun tek çözüm yolunun siyasi olduğudur”, ile sözlerini tamamladı.
Son günlerde ABD, Suriye’ye saldırmak ve Esad’ı devirmek için Beyaz Saray’dan emir beklediği sanılan savaş gemilerini Suriye kıyılarına gönderdi. Hafta sonunda ABD Donanması Akdeniz’deki gücünü füze taşıyan dördüncü bir savaş gemisi ile arttırdı.

David Lev – Israel National News

26 Ağustos 2013

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu