Ana SayfaGenelManşet

Esad bugün, Suriye’yi ziyaret etmekte olan Moritanyalı siyasi partiler, halk örgütleri ve mesleki sendikalar heyetini kabul etti.

Moritanyalı siyasi partiler-esad

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad bugün, Suriye’yi ziyaret etmekte olan Moritanyalı siyasi partiler, halk örgütleri ve mesleki sendikalar heyetini kabul etti.

Moritanyalı heyette Moritanya Sosyal Demokrat Birlik Partisi Genel Sekreteri Mahfuz Leaziz, Halk Cephesi Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Mahmut Talaba, Sosyalist Demokrat Partisi Başkanı Aselko Ahmet Ömer ve Moritanya Mesleki Sendikalar Federasyonu Genel Sekreteri Abdullah Salih Eşref bulunuyor.

Suriye’de yaşanan durumların ele alındığı görüşmede el-Esad; Suriye’nin krizin siyasi çözümü için öne koyulan tüm yapıcı ve dürüst girişimleri memnuniyetle karşıladığını belirtti. Fakat Suriye’nin aynı zamanda kökünden kazıyıncaya dek terörle mücadeleye kararlı olduğunun altını çizen el-Esad; bilinçli ve yurtsever halkı ile kahraman ordusu arasındaki eşsiz birliktelikle bunu yapma gücünde olduğunu vurguladı. El-Esad Suriye halkının maruz kaldığı tüm baskı ve dayatmalara ilaveten yaşadığı acılara rağmen vatana büyük inancı ve yaşam iradesine sımsıkı tutunduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı el-Esad bölgeyi hedef alan dış planlara karşı kamuoyunun bilinçlendirmesi ve milli uyanışın sağlanmasında siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve mesleki sendikaların üstüne düşen görevin önemini belirtti. El-Esad bölgeyi ve milleti hedef alanların bölge ve halkını abesi çatışmalara kışkırttığına dikkat çekerken, tüm bunların İsrail’in çıkarlarına hizmet ettiğine işaret etti.

Moritanyalı heyet üyeleri; daha önce ve şimdi öncü milli misyonunun yanı sıra milleti hedef alan plan-projelere karşı meşru direnişi düşünce ve pratik olarak desteklemesinin bedelini ödediğini ifade etti. Heyet üyeleri bu süreç içinde Suriye’nin hedef alınmasıyla tüm milletin hedef alındığını, Arap halkının kimliğinin yok edilmek istendiğini vurguladı.

Suriye halkı, ordusu ve yönetimiyle tam ve mutlak dayanışmalarını ifade eden Moritanyalı heyet üyeleri; Suriye’nin tanık olduğu bu krizden daha güçlü ve daha çok birlik içinde kurtulacağına tam inançlarını kaydettiler. Heyet üyeleri; Suriye halkı ve ordusunun tüm dünyaya fedakarlık ve mücadelede önemli dersler verdiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu