Ana SayfaGenelManşet

Suriye Cumhurbaşkanı Esad: Suriye’deki Çatışmalar Birkaç Ay İçerisinde Sona Erebilir

esad aktifhaberci.netSuriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad halkın ülke topraklarında düzeni yeniden kurma konusunda Suriye ordusuna yardımcı olmaları durumunda Suriye’deki silahlı çatışmaların birkaç ay içerisinde sona ereceğini belirtti.

Suriye Cumhurbaşkanı’na göre, Suriye ordusu halkın aktif bir şekilde onları desteklediği yerlerde daha çok başarı elde ediyor. Arap kanallarının yayınladığı Esad’ın konuşmasında “Şu anda karşılaştığımız sorunlar güvenlik konuları ile alakalıdır. Onlar terörün yenilmesi ile çözülebilir. Bu nedenle biz halk savaşını kazanırsak Suriye birkaç ay içerisinde bu krizi aşabilir” ifadelerine yer verildi.

Esad Ramazan’dan sonraki ayda Suriye’nin eski haline geri döneceği ümidini dile getirdi. Suriye Cumhurbaşkanı ordunun savaş alanlarında inanılmaz başarılar elde ettiğine dikkat çekerken, Suriye birliklerini ortadan kaldırmakta başarılı olamayan terör grupları ve onların yabancı sponsorlarının yıpratma savaşına giriştiğini vurguladı. Ayrıca, sivil hayata geri dönmek için yetkililere teslim olanların sayısının günden güne arttığını, hatta bazılarının ise hükümet güçleri tarafına geçtiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu