Ana SayfaGenelManşet

Suriye Devlet Başkanı Esad: Öldürülen terörist kadar yenileri sınırlardan sokuluyor

da1863cc71982d27a36dd4c5aa094f95_XL

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkesine terör grupların on binlerce üyesinin sızdığını, ancak tam sayılarının bilinmediğini açıkladı.

Esad, Halk TV’ye demecinde, “Bu teröristlerin sayılarına ilişkin kimsenin elinde net bir rakam yoktur. Bunun da birçok nedeni vardır. Birincisi; bu teröristler başta Türkiye olmak üzere komşu devletlerden Suriye’ye girmektedirler. İkincisi de; bu sınırların tamamı kontrol altında değildir. Bu da, belli olmayan sayıların girip çıkmalarına yol açıyor. Her şeye rağmen önemli olan sayıları değildir. Asıl mesele, öldürdüğümüz kadar terörist kadar yenileri sınırlardan sokuluyor. Dolayısıyla, sabit bir terörist sayısından değil de, sürekli yenilenen terörist gruplardan söz ediyoruz. Fakat şu anki tahminlere göre sayıları birkaç on bini buluyor. Bu rakam 40 bin mi, 50 bin mi, altmış ya da yetmiş bin mi belli değil.” dedi.

El Kaide bağlantılı Al Nusra Cephesi teröristlerinin faaliyet gösterdiği Suriye’nin kuzey bölgelerindeki çatışmalara da değinen Esad, “Yakın gelecekte bu teröristlerin Türkiye’ye etkileri olacak ve Türkiye bunun bedeli ağır ödeyecektir.” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu