Ana SayfaGenelManşet

Suriye Her An İsrail’e Saldırabilir

SAVUNMA BAKANI

Suriye’nin muazzam silah gücüyle her an İsrail’in üzerine dönebileceğini söyleyen, Eshel, bu saldırıya Gazze ve Lübnan’ın da eşlik edeceğini belirtti.

İsrail silahlı kuvvetlerinin her an çıkabilecek bir savaşa tam hazırlıklı olması gerektiğini söyleyen Eshel, 1973 Yom Kippur savaşından buyana sürpriz değişimler olduğunu belirtti.

Suriye’nin büyük bir askeri cephaneye sahip olduğunu söyleyen Eshel, “Bu günlerde birçok senaryo sürpriz bir savaşı başlatabilir” dedi.

Suriye’nin milyarlarca dolarlık silah aldığını, bunların içinde Rusya’dan alınan S-300’ler ve diğer hava savunma sistemlerinin bulunduğunu söyleyen Eshel bu askeri gücün Suriye’ye bir özgüven kazandırdığını, İsrail’e karşı daha agresiv bir tutul takınmaya cesaretlendirdiğini belirtti.

İsrail’in savaşa hazırlanmak için iki haftaya ihtiyacı olduğunu söyleyen Eshel, İsrail’in Gazze’den gelebilecek füzelere karşı da hazırlıklı olmasını gerektiğini belirterek “eğer hazırlıklı olmazsak, bu Yom Kippur savaşından gerekli dersi çıkarmadığımız anlamına gelir” dedi.

Siyonist rejim genelkurmay başkanı general Gantz, İsrail’in kendisini çok cephede savaşa hazırladığını söyledi.  

İsrail Kendini Bir Çok Cephede Savaşa Hazırlıyor

Öte yandan Siyonist rejim genelkurmay başkanı Benny Gantz, “bölgenin istikrarsızlığını göz önüne alarak, İsrail ordusu birçok cephede savaşma senaryosuyla karşı karşıya” dedi.

İsrail’in kendisini çoklu cephede savaşa hazırladığını söyleyen Gantz “yetkin, etkin ve azami koordinasyonla önümüzdeki savaşta zafer elde debilir, bir savaşı hızlıca kazanabiliriz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu