Ana SayfaAnalizGenelManşet

Suriye Ordusu Zafere Emin Adımlarla İlerliyor.

suriyezaferi

Saplandıkları bataklıktan çıkmak için çırpındıkça batan ve battıkça destekçilerini ve finansmanlarını da bu bataklığın içine çeken terör grupları Suriye ordusu karşısında ciddi kayıplar vermeye devam ediyorlar.

Homs’ta Birçok Terör Grubu Etkisiz Hale Getirildi

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Curat el Şeyyah, el Karabis, Bab Hud ve el Ksur semtleriyle birlikte Halidiye ve el Ğasabiye köylerinde düzenledikleri nitelikli operasyonlar sonucunda birçok terör grubunu tamamen etkisiz hale getirdiklerini ve büyük miktarda silah ve mühimmatı imha ettiklerini dile getirdi.

Dar el Kebira yakınlarında El Hasviye ve Ebu Alaya köylerinde ahaliye saldırmaya çalışan silahlı terör gruplarıyla Suriye ordusu arasında çatışma meydana geldiğine işaret eden kaynak; çatışmada saldırgan teröristlerin büyük çoğunluğunun öldüğünü geriye kalan teröristlerin de yaralı ya da sağ olarak ele geçirildiğini beyan etti.

Telbisa Beldesi yakınlarında askeri teftiş noktasına saldırma girişiminde bulunan teröristlerle ordu birlikleri arasında şiddetli çatışmalar meydana geldiğini ifade eden kaynak çatışmalarda teröristlerin büyük çoğunluğunun ölü düşürüldüğünü belirtti.

Kaynak Resten Kenti Kırsalında el Mahmud Camisi yakınlarında ve Şeyh İbrahim Hekim Tarım Arazilerinde düzenlenen operasyonlar çerçevesinde birçok terörist toplanma merkezinin yok edildiğini aktardı.

Halep’te Onlarcası Ölü Yaralı Düşürüldü

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Halep kırsalının Maarsa el Han, Tel Krah, Maara el Artik, Nasrullah ve Kefar Dael köy beldelerinde teröristlerin bir çok yuvasını ve toplanma yerlerini muhtevalarıyla tahrip ettiğini belirtirken, operasyonlarda aralarında yabancı uyruklu tekfircilerin bulunduğu onlarca teröristin ölü yaralı düşürüldüklerini belirtti.

Kaynak ordu birliklerinin Halep kentinde ise Hanano, İnzarat, Şehba, Salihin, tertyan, haydariye ve Şeyh Sait semtlerinde yine çok sayıda teröristi silah ve araçlarıyla birlikte etkisiz hale getirdiklerini ifade etti.

Ordu birliklerinin Halep Kentinin Cbeyla, Bayyada ve Saffahiye semtlerinden civardaki güvenli semtlere sızmaya ve halka saldırmaya çalışan teröristlere karşı koyduklarını belirten kaynak, çatışmalarda çok sayıda teröristin ölü yaralı düşürüldüğünü aktardı.

Hama Kırsalında Nusra’nın Yuvaları İmha Edildi

Bu arada ordu birlikleri Hama kırsalının kuzeyine düşen Zor el haysa Bölgesinde Nusra Cephesine ait bir çok yuva ve toplanma yerlerini muhtevalarıyla tahrip etti.

Operasyonlarda yuva ve toplanma yerlerinde bulunan teröristlerle birlikte cephane ve araçlar etkisiz hale getirildi.

Dera’da Teröristlerle Sıcak Temas

Suriye ordu birlikleri Dera Kentinin beled Semtinde ise teröristlerle çatışmaya girdi.

Çatışmada çok sayıda teröristin teçhizatlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini belirten askeri bir kaynak; öldürülen teröristlerin arasında ‘Tevhit el Cunub Tugayı’ adlı terör oluşumundan azılı teröristlerin bulunduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu