Ana SayfaGenelManşet

Suriye ordusunun Halep’te başarılı operasyonları sürüyor!

iste-suriye-ordusu

Suriye ordusunun ülkenin çeşitli bölgelerini teröristlerden temizleme operasyonlarının devamında, merkez ve batı bölgesinde çok sayıda terörist öldürüldü.

Suriye televizyonunun Salı günkü haberine göre, Suriye ordusu güvenlik güçleri Humus eyaletinde Geritin bölgesi yakınlarında teröristleri temizleme operasyonlarında çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdikleri belirtildi.

Suriye ordusu ayrıca, Humus’taki Retsen bölgesinde de silahlı teröristleri takibe devam edip, teröristlerden çok sayıda kişiyi öldürüp , silah ve teçhizatlarını yok ettiler.

Ayrıca,Humus’un Telklak bölgesinde, El Nusra terör gruplarının bir sığınağında çok sayıda silah ve mühimmatın da ele geçirildiği belirtildi.

Suriye ordusu ayrıca Lazkiye şehri çevresindeki  Beyt Rebii ve Beyt Uvan kentlerinde de El Nusra  terörist gruplarının bulundukları bölgeye saldırarak, onlardan çoğunu helak etti.

Öte yandan Suriye’deki silahlı teröristler ard arda verdikleri ağır kayıplarla kendi konumlarını korumak için halka karşı kimyasal silah kullanarak, insanhakları iddiasında bulunan bazı batılı ülkelerin açık destekleri sayesinde açıkça halka karşı kimyasal silah kullanma tehdidini öne sürmekte ısrarlı oldukları da gelen haberler arasında.

Silahlı teröristler ayrıca sanal alemde kimyasal silahların hayvanlar üzerinde denendiğini gösteren filmler yayınlayarak, halkı hükümetle işbirliğinde bulunmaları halinde bu gibi yöntemlerle tehdit girişimlerinde bulunuyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu