Ana SayfaGenelManşet

SURİYE ULUSAL KOALİSYON LİDERİ HATİBTEN SİYONİSTLERE AÇIKLAMA

muaz elhatip ve erdoğan

Suriye Ulusal Koalisyon Başkanı Muaz el-Hatib bir Siyonist gazeteye yaptığı açıklamada, Suriye’nin gelecek yönetiminin İsrail’e düşman olmayacağını bildirdi.

Muaz el-Hatib, İsrail’in Yediot Aharonot gazetesine yaptığı açıklamada, Suriye’de kurulacak sözde yeni rejimin İsrail’e saldırmayacağını ve düşman olmayacağını söyledi.

İsrailli gazeteci Ronen Bergman, el-Hatib’in İsrailli gazeteye yaptığı açıklamaya dayanarak İsrail’in kimyasal silahlar konusunda endişe duymasına gerek olmadığını söyleyerek muhalif güçler koalisyonunun kimyasal silahlar dâhil rejimin tüm silah rezervine el koyacağını, Hizbullah ya da başka güçlerin eline geçmesine izin vermeyeceğini aktardı.

Koalisyonun, rejimin düşmesi halinde stratejik silahların denetim ve kontrol altına alınması yönünde bir plan belirlediğini söyleyen el-Hatib, Hizbullah’ın şeytanın evlatları olduğunu, kimyasal silah, askeri yardım ve başka şeylerin kendilerine ulaşmaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

El-Hatib İsrailli gazeteciye, İsrail’in bu konuda endişe duyduğunun farkında olduklarını söyleyerek bu konuda uluslar arası taraflarla işbirliği yaptıklarını ve yardım aldıklarını bildirdi.

El-Hatib, Avrupa, ABD, Almanya ve Fransa istihbarat kaynaklarından Suriye ordusu, üsleri ve hareketleri konusunda bilgi aldıklarını aktardı.

Muaz el-Hatibin bu röportajı öyle bir dönemde yayınlanmaktadır ki daha önce Beşar Esad yönetimi ile her türlü görüşü reddeden Suriye Ulusal Koalisyon Başkanı Muaz el-Hatib 180 derecelik bir dönüş sergileyerek Şam yönetimi ile görüşmeye hazır olduğunu ısrarlı bir şekilde dile getirmektedir.Hatırlanacağı üzere  akçakaledeki  mitingde tayyip erdoğan  suriyenin gelecekteki lideri olarak tanımlamıştı.Fakat gelecekteki liderin siyonistlere böylesine çok düşünmesi

başbakanı sevindirecek mi yoksa üzücek mi ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu