Ana SayfaGenelİnsan HaklarıManşet

SURİYE YE HER TÜRLÜ SİLAH GİDİYOR AMA ARAKANA EKMEK BİLE YOK

a1

SURİYE YE HER TÜRLÜ SİLAH GİDİYOR AMA ARAKANA EKMEK BİLE YOK

 

Suriye de yaklaşık  iki yıldır devam eden savaşta  bir tarafta ordu ile halk diğer tarafta silahlı grublar, bu krize  başta  arap ülkelerinden olmak üzere  birçok şeyh, hoca  sözde aydın çevreler fetvalar,bildiriler,propagandalar yaparak Suriye rejimine destek veren  kadın çocuk kim varsa katledilmesine dair fetvalar sıralanıyor. Gün geçmiyor ki Suriye de silahlı gruplar tarafından tekbirler eşliğinde sivil asker katledilip videoları paylaşılmasın,bu eli silahlı grubların yağmaladıkları sivil halkın malı,namusu da görmezden geliniyor.Silahlı grupların sahip oldukları silahlar iki yıldır bitmediği gibi gerek ülkemizde gerekse bölge ülkeleri olan Katar, Arabistan gibi ülkeler de  bunların yiyecek,giyecek,silah ve tüm ihtiyaçlarına lojistik destek sağlanıyor.

Silahlı gruplara yardım kampanyaları düzenlenmekte ülke çapında yardım kuruluşları tam gayret ve çaba sarfederek bir ekmek bir battaniye adıyla Müslüman halkın para ve safiyane duygularını sömürmeye devam etmekteler. Daha düne kadar kardeş ülke  olan Suriye ile şimdilerde diplomatik boyutta kanlı bıçaklı olduk bir sabah uyandığımızda sanki hafızamız silinmiş ve Suriye düşman programı yüklenmiş gibi.Suriye krizi için İsrail savunma bakanı Suriye rejiminin  yıkılmasından ümitliyim diye ellerini ovuşturuyor.Yapılan tüm bu yardımlar ve dünya çapındaki desteklere rağmen  Suriye halkının direnişi  kırılmadı ve halk ordu ile birlikte silahlı gruplara karşı olan savaşı sürdürmekteler. Suriyedeki silahlı grublara bu kadar diplomatik ve askeri destek verilirken  Arakanlı Müslümanlar hiç gündeme getirilmiyor Müslüman camianın gündemini belirleyen yazan- çizen  sözde aydın çevrelerin kalemi Arakanlı müslümanları hiç yazmıyor.

Bugün  yapılan açıklamaya göre katliamlardan dolayı komşu ülkelere sığının binlerce Arakanlı Müslümandan  97‘si açlıktan öldü. Halbu ki Arakanlı Müslümanlar ne hafif ne ağır silahlar istiyordu,Suriye deki silahlı grublar  için bulundukları ülkelerdeki bütün imkanları seferber eden, onlara her türlü destek için fetvalar manzumesi yazanlar Arakanlı müslümanlar için ekmek fetvası bile vermiyorlar düne kadar budistler katlediyordu Arakanlı müslümanları  şimdi sahip çıkmayarak, Müslümanların paralarını silahlı grublara gönderenler onların açlıktan ölmelerine yardımcı oluyor.

Arakanlı Müslümanlara neden sahip çıkılmıyor,  coğrafi olarak İsrailin sınır komşusu olmadığı için mi?

Arakanlı Müslümanlara ekmek  bile gönderilmiyor,müslümanlar değil savaştan açlıktan ölüyorlar.Arakanlı Müslümanlar için  hiçbir şey yapmadan onlar katledilirken veya açlıktan ölürken döktüğümüz gözyaşları gerçekten samimi mi yoksa timsah gözyaşları mı ?

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu