Ana SayfaGenelManşet

Suriye’de 4 ila 5 Bin Arasında Avrupalı Var

Ortadoğu stratejik haberleriyle ilgilenen Fransız TT Y haftalık bülteni;

1372161187_avstriyskie-terroristy

 

Avrupa ülkeleri uyrukları taşıyan 4 ila 5 bin teröristin Suriye ve Irak’ta ‘cihat’ adı altında kanlı terör eylemlerine katıldıklarını belirtti.

Bülten bugün yayınlanan sayısında Suriye ve Irak’ta bulunan ‘silahlı grupların’ iki ülke halklarına karşı en vahşi eylemlerinde dünyanın her yerinden kiralık ‘cihatçılar’ barındırdığına ilişkin dünya medyasında artan bilgilere dikkat çekti.

Belçika istihbarat cihazının hazırladığı bir rapora dayandırdığı bilgilerinde bülten; Suriye ve Irak’ta bulunan silahlı gruplar arasında Belçikalı Flemenk asıllı olan ve sonradan Müslüman olan bir grubun bulunduğuna dikkat çekti. Bülten bunların son bir kaç gün içinde Irak’ta gerçekleştiren kanlı terör eylemlerinin sorumluları olduklarına işaret etti.

Medya ve istihbarat raporları son zamanlarda bir çok Avrupa ülkesinin özellikle Suriye’de bulunan terör grupları saflarında kanlı terör eylemlerine katılan vatandaşlarının tehlikesinden derin endişe duyduklarına dikkat çekerken, kimi istihbarat raporları bu teröristlerin Suriye ordusunun ağır darbelerinden kaçarak ülkelerine dönmeye başladıklarını ifade ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu