Ana SayfaGenelManşet

SURİYE’DE HALK ORDU İLE BİRLİKTE SİLAHLI GRUPLARA AĞIR KAYIPLAR VERDİRİYOR

S2

Suriye’de Halk Savaşıyor,Aşiretler Teröristlere Ağır Kayıplar Verdirdi

Suriyeli aşiretlerin silahlı grupların İdlib’deki Ebu Zuhur havaalanına düzenlediği saldırıyı püskürttüğü ve iki grup komutanını öldürdüğü bildirildi.

Suriye Ordusu’nun, Şam’ın kuzeyindeki yerleşim merkezlerine bugün sabah düzenlediği operasyonda onlarca ÖSO militanının öldürüldüğü bildirildi.

Breakingnews’in haberine göre Suriye ordusu tarafından Şam’ın dış semtlerinden Duma’ya bağlı Şeyfoniye köyüne bugün sabah düzenlenen operasyonda, Haryo Salih, Muhammed el-Hava gibi komutanların da aralarında bulunduğu 50 Özgür Suriye Ordusu militanının öldürüldüğü bildirildi.

İdlib’deki bazı aşiretler ise Suriye İslami Kurtuluş Cephesi’nden Sukuru’ş- Şam’ın Ebu Zuhur Askeri Havaalanı’na düzenlediği saldırıyı, geri püskürtmeyi başardı.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’a desteğiyle bilinen aşiret mensuplarıyla Sukuru’ş- Şam arasında çıkan çatışmada, Sukuru’ş-Şam komutanlarından Rıdvan Abdullah el-Ömer’in de aralarında bulunduğu 3 kişi öldürülürken 7 kişi de tutuklandı.

Ebu Zuhur Havaalanı’na düzenlenen saldırıya katılan Suriye İslam Cephesi’nden Ahraru’ş Şam Tugayı’yla Sukuru’ş- Şam Tugayı arasında ganimet paylaşımı üzerine çatışmanın çıktığı, çatışmada 14 Suriyeli ve 2 Libyalı militanın öldüğü bildirildi.

Suriye Ordusu’nun İdlib’e bağlı Binniş’teki militanların bir karargahına düzenlediği saldırıda 30 kişi, el-Mağare kasabasına düzenlen saldırıda ise 17 kişi öldürüldü.

Ayrıca Suriye Halk ordusuna halktan  gönüllü 7 bin  kişinin katıldığı bildirildi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu