Ana SayfaGenelManşet

Suriye’de teröristlerin kayıpları artıyor

20130612-135510_h487098

Suriye ordusu ülkenin güneyinde düzenlediği operasyonlarda silahlı teröristleri ağır kayıplara uğrattı.

Suriye televizyonu yaptığı açıklamada, Suriye ordusunun teröristlerin Şam çevresinde Kabun bölgesindeki sığınaklarına operasyon düzenlediğini, operasyonlarda çok sayıda teröristin helak edildiğini belirtti.

Suriye ordusu ayrıca Hermele bölgesinde de silahlı teröristlerin mevzilerini imha etti.

Yine bir başka haberde Suriye ordusuna bağlı birliklerin Melihe bölgesinin doğusunda teröristleri pusuya düşürerek çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiği, Suriye’nin güneyinde Şifuniye bölgesinde de düzenlenen operasyonlarda teröristlere ağır kayıplar verdiği belirtildi.

Öte yandan Suriye’de yaşanan ”Filistinlilerin lehine milli eylem grubu” teröristlerle Suriye ordusu arasında çıkan çatışmada iki Filistinli mültecinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Suriye ordusu ile baş edemeyen Silahlı teröristler Humus’ta 11 Suriyeli vatandaşı infaz etti. Suriye haber ajansı SANA Suriyeli muhalifler ve batılı kaynaklardan naklen Arabistan rejiminin, CIA ile işbirliği yaparak Suriye’nin güneyinde silahlı teröristlere başta Rus yapımı tanksavar füzeleri olmak üzere yüklü miktarda silah ve mühimmat gönderdiğini duyurdu.

Diplomatik ve güvenlik kaynakları ise Arabistan’ın Suriye’deki teröristleri doğrudan kontrol etmek ve yönetmek için Ürdün’de operasyon masası kurduğunu belirtti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu