ManşetönemliVideo Galeri

Suriye’li Kahraman Çocuk yalanı Türkiye’de nasıl verildi

timthumb.php

Suriye olayları BOP projesini hayata geçirmek adına atılan en önemli adımlardan birisi olmuştur.Uzunca ve göstermelik bir dostluğun sonunda Suriye devlet başkanı Beşşar Esad bir anda Canavar ilan edilmiş ve durup dururken halkını katleden bir cani! olarak tanıtılmaya başlanmıştır.

Siyonizmin emrindeki tüm medya kanalları, tüm Dünya’da ağız birliği etmişcesine, bir anda, hep birlikte Esad’ın sözde katliamlarını anlatmaya,Suriye askerinin kendi halkına karşı baskı ve işkence uyguladığını yazmaya başladılar.Olayların en başından beri Suriye ve Türkiye halkı başta olmak üzere,halkları Suriye yönetimi aleyhine kışkırtan,çoğunluğu İslam maskeli Siyonist kanal ve mahfiller,bu devlet aleyhine başlattıkları yıkım operasyonlarına mesnet oluşturmak adına her zaman uydurma video ve görüntülere sığındılar.

Bunlardan akıllarda kalan ve en çarpıcı olanları,CNN muhabiri Dany Dayem’in yalanlarının ifşa olması (http://www.youtube.com/watch?v=p-DCZxsrt9I),Ülkemizde’de Suriye düşmanı BOP’cu zihniyet tarafından da konuşmacı olarak getirtilen, binbir suratlı Halid ebu salah’ın foyasının meydana çıkması (http://www.youtube.com/watch?v=-YWybvUehMc),Ölü taklidi yapan çocuklar,canlanan Şehidler! Ve kendi katliamlarını Suriye askeri yapmış servis eden muhalif teröristlerin icraatları gibi yüzlerce olay sıralanabilir.

Oynadıkları bütün oyunlara, açık ve gizli saldırılarına rağmen Suriye yönetimi,Ordusu ve Halkının dirayetli duruşu Siyonist mahfilleri ve İslami görünen BOP’cu ortaklarını bir hayli rahatsız etmiş olacak ki,çareyi düzmece videolara yeniden sarılmakta buldular.

Son zamanlarda resmi kanallar(TRT) dahil, ülkemiz basınında büyük bir iştahla “Zalim Esad” algısı oluşturmak adına bir video servis edildi.Sözde Suriye askerinin yoğun ateşi altından büyük bir kahramanlık örneği gösteren küçük çocuk,bir kız çocuğunu kurtarıyor. Söz konusu Video da bir yandan mazlum halkın! neler çektiği gözler önüne serilirken,diğer yandan küçücük çocukları yaylım ateşine tutan, zalim Esad ! askerleri vurgusu yapılıyordu.Başta İslami görünenleri (Yeni AKİT)olmak üzere, Siyonist medya olaya yine olanca gücüyle abanmış ve büyük bir yalan mizanseninin bir parçası olmaktan herhangi bir kusur-kabahat görmeden haberi halka gerçekmiş gibi sunmuştur.

Yalan haberin-Video’nun üzerinden çok geçmeden Filmin yapımcıları gerçeği açıklayarak, videonun Malta’da profesyonel oyuncular tarafından çekildiğini ifade etmeleriyle sahtekarların maskeleri bir kez daha düşmüştür(http://www.bbc.com/news/blogs-trending-30057401),Yapımcıların açıklamasından sonra gerçeği itiraf etmek zorunda kalan bazı yalan haber kanalları olduysada,diğerleri olayı unutturma-kapatma yoluna gitmiş,anlık olarak yaptıkları zihinsel tahribatı kar bilerek hareket etmeyi tercih etmişlerdir.

Başta yeni AKİT olmak üzere yalancı basının,Suriyeli Kahraman çocuk haberini-videosunu verme şekli aşağıdaki linklerde mevcuttur.

http://www.yeniakit.com.tr/haber/kahraman-cocuk-kardesini-esad-askerlerinden-boyle-kurtardi-35947.html

http://www.trthaber.com/videolar/kardesini-keskin-nisancilardan-boyle-kurtardi-22152.html

http://www.tgrthaber.com.tr/dunya/41857.html

Suriye konusunda kafası karışık insanların,ve başta yeni AKİT olmak üzere fitne kanallarını takip edenlerin,nasıl bir yalan fırtınası ve dezenformasyonla karşı karşıya kaldıklarını göstermek adına,aslında konuyu bilen herkesin malumu olduğu bir kaç noktayı hatırlatmayı uygun bulduk.

Konuyu Rabbimizin bir Ayetiyle bağlamak en güzeli olacaktır.

“Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.”(Hucurat-6)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu