Ana SayfaGenelManşet

Suudi Arabistan, İsrail ve Suriye karşıtı koalisyon yetkilileri İtalya’nın başkentinde gizlice buluştular

israil-suudi-arabistan

Suudi Arabistan, İsrail ve Suriye karşıtı koalisyon yetkililerinin İtalya’nın başkentinde gizlice buluştukları bildirildi.

Filistinli “El Minar” gazetesi, Suudi Arabistan’ın son günlerde İtalya’nın başkenti Roma’da Siyonist İsrail yetkilileriyle buluştuğunu ve bu görüşmede Suriye karşıtı koalisyon liderlerinden de 3 kişinin yer aldığını bildirildi.

Aynı habere göre, gizli yapılan bu toplantıda Suudi Arabistan’la işgalci İsrail siyasi-güvenlik üst düzey yetkilileri ve içlerinden biri Suriye’deki terör eylemlerinden sorumlu olan ve aynı zamanda Riyad’la Suriye’nin güney bölgelerindeki terör grupları arasında koordinatör rolü oynıyan Suriye karşıtı koalisyonun lider kadrosundan 3 kişi bulundu.

Bilir kaynaklar bu toplantıyla ilgili olarak El Minar’a “Suudi Arabistan’ın bu toplantıda onaylanmasını istediği mesaj Suriye’deki terör gruplardan %70’den fazlasının o ülkede kalmalarının Suudi Arabistan tarafından yapılan askeri ve mali yardımlara bağlı olduğu konusuyla ilgiliydi” şeklinde açıklamada bulundular.

Yine aynı kaynakların söylediklerine göre, Suudili heyet bu toplantıda ayrıca işgalci İsrail yetkililerine, İsrail sınırlarının tamamen kontrol altında olduğu ve buna göre, İsrail’in saldırılara maruz kalmasına izin verilmeyeceği konusunda güvence ve teminat verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu