Ana SayfaGenelManşet

Tel Aviv’den Ötesi de Vurulacak!

20110929_hamas“Hamas” İslami Direniş Hareketi’nin öne çıkan liderlerinden Salah Berdevil Gazze’deki Filistin direnişinin askeri kapasitesini geliştirdiğini ifade ederek abluka altındaki Gazze’ye karşı ‘İsrail’in gerçekleştireceği yeni bir işgal karşısında direnişin Tel Aviv’den daha ötesini bile vurabileceğini söyledi.

Berdevil “Alresalah” gazetesinin internet sitesine vermiş olduğu demeçte direnişin Kudüs ve Tel Aviv şehirlerinin daha ilerisindeki hedefleri vurabileceğini belirtti.
“Direniş, şu an birçok askeri sürprizleri bünyesinde barındırıyor, ayrıca performansını ve tecrübesini de gözle görülür bir şekilde arttırmış durumda” diyen Berdevil Hamas ile Siyonist ‘İsrail’ arasında herhangi bir antlaşmanın var olmadığını vurguladı (geçtiğimiz yıl imzalanan ateşkesin sona ermiş olduğunu ima etti). Berdevil, Filistinlilerin gasp edilen haklarını geri almak adına silahların konuşabileceğini dile getirdi.
Berdevil (‘İsrail’e) Gazze topraklarına yönelik yeni bir adım atılmaması noktasında uyarıda bulunarak askeri durumun taktiksel anlamda değiştiğinin altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu