Ana SayfaGenelManşet

Türkiye Genelkurmay Başkanlığı, Hatay’ın Narlıca Bölgesinde Zırhlı Personel Taşıyıcı ve Taktik Tekerlekli Araçlara Suriye Tarafından Açılan Ateşe Karşılık Verildiğini Açıkladı

turkiye-suriye-sınırı

Türkiye Genelkurmay Başkanlığı, Hatay’ın Narlıca bölgesinde zırhlı personel taşıyıcı ve taktik tekerlekli araçlara Suriye tarafından açılan ateşe karşılık verildiğini açıkladı.

Açıklamada, Pazartesi gecesi saat 22.45 sıralarında Hatay’ın Narlıcı bölgesindeki Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında Suriye tarafında bulunan bir grup tarafından, hudut karakolu ve karakol civarında bulunan Zırhlı Personel Taşıyıcı ve Taktik Tekerlekli Araçlara hedef gözetmeksizin 60 el ateş edildiğini bildirdi. Olayda herhangi bir hasar veya personel zayiatının yaşanmadığı belirtildi.

Aynı gün Narlıca bölgesindeki diğer bir olayda ise Kıyıgören Hudut Karakolu sorumluluk sahasındaki Asi Nehri kenarında çalışan Hatay İl Özel İdaresine ait iş makinesine Suriye tarafındaki 5 kişinin hafif silahlarla 10-15 el ateş açıldığı kaydedildi. Ateşin geldiği bölgeye doğru ateşle karşılık verildiği belirtilerek, karşı ateş üzerine şahısların Suriye içlerine kaçarak gözden kaybolduğu ifade edildi.

Olay yerinde yapılan arama faaliyetleri neticesinde, kaçan şahısların araçlarından Ford Transit araçta 32 bidonda yaklaşık  1920 litre, plakasız olan diğer bir araçta ise 15 bidonda 900 litre mazot ele geçirildiği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu